zavřít

Utrápený PC port Chrono Triggeru dostává druhý update, třetí je na cestě

SNES

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Ach ten Chrono Trigger. Skvělé JRPG, jehož PC port je v přímém kontrastu s kvalitami hry samotné. Špatný technický stav portu si ale naštěstí vývojáři ze Square Enixu uvědomují, nedávno vydali první update a teď vychází druhý, plný tolik potřebných a žádaných změn.

Hlavním tahákem druhého updatu je především nové uživatelské rozhraní během soubojů. To se už mnohem víc přibližuje tomu, které bylo v původní hře. Nově máte také možnost přepínat mezi stylem ovládání pro gamepad nebo klávesnici a původním stylem vhodným spíše pro myš či dotykové obrazovky.

Další novinkou je možnost zapauzovat hru během soubojů, a vývojáři zapracovali i na spritech postav na mapě, které se opět blíží k originálu ze SNES. Zlepšilo se také rozlišení animovaných filmečků, opravila se řada bugů apod. Kompletní seznam změn je k nahlédnutí na Steamu.

0210b595c2f3e42825f5cc6156c4007add7d0c85

Ukázka nového uživatelského rozhraní.

Tvůrci ze Square Enix druhým updatem naštěstí nekončí, ostatně práce je na PC portu pořád hodně a aktuální stav pořád není ani zdaleka takový, v jakém měla hra původně vyjít. Chystá se třetí update, na který nebudeme muset čekat nijak dlouho – vyjde už na začátku příštího měsíce a mimo jiné se zaměří na uživatelské rozhraní mimo souboje.

I přes všechna vylepšení zůstává Chrono Trigger smutným příkladem toho, co se stane, když vydáte na Steamu takhle zkažený port legendární hry. Alespoň je příjemné vidět, že hráči na snahu Square Enixu hru opravit reagují a uživatelské recenze na Steamu se pomalu přesunuly ze „Smíšené“ do „Velmi kladné“.

Tagy: fantasy RPG JRPG 2D

Zdroje: Steampowered

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.