zavřít

Upravte si kopeček ve Fracture

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Deformace terénu na několik způsobů včetně praktického využití zbraňového arzenálu. + OBRÁZKY, VIDEO

Po čase se znovu vracíme k futuristické third-person akci Fracture od LucasArts, kteří se pokusí zaujmout možností deformovat terén. Zhostíte se v ní role Jeta Brodyho, kterého v jedné z prvních úrovní čeká návštěva protivníkova tajného výzkumného střediska kdesi na jihozápadě amerického kontinentu.


Jetovou základní zbraní bude Entrencher, kterým jednoduše namíříte někam na zem a ta se po výstřelu zvedne o zhruba metr a půl do výšky. Praktického využití tu bude víc než dost: buďto si pro sebe vyrobíte úkryt, nebo naopak vyvedete skupinu nepřátel z rovnováhy (a to doslova) či z čerstvě vzniklé vyvýšeniny budete sami střílet. Použití dojde tato zbraň i při řešení některých "puzzlů", o čemž jsme psali podrobněji minule.

Podobně i zvláštní druh granátu dovede vyvýšit zem, ale oproti Entrencheru pouze uzší masu a naopak mnohem víc do výšky. V demonstrované úrovni to přišlo vhod zvlášť ve chvíli, kdy na scénu vtrhli obrovští podzemní pavouci. Jejich pohyb můžete stejně jako u žraloka registrovat jen díky drobnému výběžku na povrchu, nicméně s touhle bandou se nevyplatí si zahrávat. Než riskovat, že Jeta poraní, proč pod sebou raději nezvednout zem a neodpálit všechny pavouky hezky z dálky?


Fracture nový trailer

Naopak s pomocí pušky ALM-37 bude možné cíl dočasně zmrazit a zamezit mu v pohybu zhruba na tak dlouho, kolik času jen bude potřeba k vytáhnutí raketometu a rozmetání nově vzniklé ledové sochy na padrť. Stejně tak i v multiplayeru, když vám bude hrozit zasáh terén deformující puškou živého protivníka, budete moci zmrazit půdu pod sebou a pojistit se tak před nechtěnými vyvýšeními nebo nebo propady. Nově se o hře ví také to, že soundtrack obstará skladatel Michael Giacchino (Lost, Úžasňákovi, Medal of Honor..)

Fracture vyjde nejdříve koncem léta pro Xbox360 a PS3 - více v dosavadním zpravodajství:
zdroj: Gamespot

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.