zavřít

Upoután na lůžko v Silent Hill 5

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zdálo se vám někdy, že jste spoutáni a nemůžete se hnout? Že ano? Určitě to ale nebylo tak drastické jako zde...

Nejdřív jen rozmazané, pronikavé osvětlení na stropě a klimbající žárovky, potom zděšený výkřik: takové je probuzení Alexe Sheparda, doprovázené zjištěním, že je pevně připoután k nemocničnímu lůžku a neznámý doktor v bílém plášti ho kamsi kvapně odváží. Po cestě Alex tu a tam zahlédne, co se děje v ostatních pokojích: doktoři zde mučí své pacienty, probodávají je jako v asijských hororech, shazují do černých nor a tak dále. Prásk, Alexův vozík přistane v pokoji a doktor odejde: v tu chvíli se hrdinovi chystané hororové akce Silent Hill 5 pochopitelně nehoní hlavou nic jiného, než že je další na řadě.


Ale pak začne slyšet divné zvuky a kapající sliz, až se nakonec otočí a mezi dveřmi zahlédne, kterak doktorovu postavu z profilu probodl něčí nůž. Zde se poprvé dostane ke slovu hráč: dojde totiž na interaktivní minihru, kdy se Alex musí chytře vykroutit z popruhů a provazů. Když se to konečně podaří a znovuzrozený hrdina vyjde z místnosti, doktorovo tělo už tam není: jen obrovská louže krve, vedoucí kamsi do útrob nemocničního zařízení. Co následuje dál už si můžeme jen představovat z pětice obrázků, které z této fáze hry někdo tajně nafotil během předváděčky hry za zavřenými dveřmi na konferenci GDC '08.

A chcete-li namítnout, že nemáte dost představivosti, zkuste přečíst naše obsáhlé preview. Silent Hill 5 vyjde koncem roku pro X360 a PS3 - více v předchozím zpravodajství:

Nabouraný náklaďák ve videu ze Silent Hill 5  [13.12.2007 13:13 - levis]
Strašidelné výjevy ze Silent Hill 5  [10.12.2007 23:23 - levis]
Prázdné kolečkové křeslo ve videu z hraní Silent Hill 5  [8.9.2007 14:14 - ls]
Příšerná tíže hororu v Silent Hill 5  [12.7.2007 10:10 - korgull]
zdroj: diskusní fóra

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.