zavřít

Trhání nepřátel na hadry v Splatterhouse

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jednou vám v ruce zůstane jejich hlava, podruhé noha. Zahodit nebo použít? DRUHÁ ČÁST PREVIEW

Minule jsme si přiblížili zápletku chystaného remaku hororu Splatterhouse, jejíž hrdina Rick se z pečlivého studenta nekrobiologie stane krvelačným monstrem. V jeho chůzi bude něco ze zvířecích pohybů a dle autorů v lecčem připomene opici (mimo to jej modelují podle vzoru Mr. Hydea z Van Helsinga). Změn doznala i Rickova maska, která víc než brankářskou hokejovou helmu z v původní arkády připomene gigantickou lebku s vystouplými kostmi.


Co se týče Rickových bojových dovedností, ze všech nejvíc si prý oblíbíte možnost trhat protivníky na hadry. Jednou vám v ruce zůstane jejich hlava, podruhé noha: jakoukoliv část těla pak budete moci použít jako zbraň a sejmout s ní zase jinou potvoru (podobnou možnost o něco dřív přinese i Dead Space od EA). Za každou zabitou zrůdu získáte extra bodíky, přičemž po dosažení určité úrovně se Rick dostane do extatického vytržení a bude v ráži mlátit všude kolem sebe, zatímco ze svalů mu dočasně vyhřeznou ostré bodce a la Prototype.

Namísto ukazatele zbývajícího zdraví zvolili vývojáři naturalističtější způsob: nejprve si na hrdinově těle všimnete povrchních šrámů, později začne Rick krvácet a když bude nejhůř, začne se mu z těla odlupovat maso, až zbudou jen holé kosti. V tu chvíli bude mít svalnatec akorát dost a pokud ho nenecháte vydechnout a zapracovat regeneraci, hrozí, že inkriminovaná část těla odpadne (zápěstí, celá ruka, noha atd).


Chybět nebudou tzv. Splatter Kills neboli efektní vraždy, kdy Rick popadne protivníka a rozbije s ním dřevěnou ohradu, kamenný sloup či kovovou konstrukci, neboť drtivá většina prostředí má být zničitelná. A aby toho nebylo dost, během hry si zahrajete i na nekromancera, protože Rick v pozdější fázi získá schopnost vyvolávat z mrtvých těl kolem sebe posluhovače, kteří ho pak budou v houfech doprovázet na jeho cestách.

Splatterhouse vyjde pro X360 a PS3 v polovině příštího roku - více v odhalení.
zdroj: EGM

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.