Trainz Railroad Simulator 2004 - info
zdroj: tisková zpráva

Trainz Railroad Simulator 2004 - info

4. 6. 2003 17:17 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Začátkem května jsme tu měli ohlášení hned dvou vlakových simulátorů.

Tím prvním byl druhý díl microsoftího Train Simulatoru, druhým pak Trainz Railroad Simulator 2004, tedy pokračování Trainzu od studia Auran. Greg Lane z tohoto týmu si nemůžete vynachválit úspěch a přijetí prvního dílu, ačkoliv zanícení fanoušci tohoto mladého žánru vědí, že hře hodně pomohly později vydané service packy. Nyní je už v přípravách regulérní druhý díl a my se podíváme, jaké největší změny, novinky a vychytávky nabídne.

Předně, Trainz 2004 by měl být realističtější a také bohatší. Už nepůjde jen o to tvořit tratě a jezdit po nich, hraní ovlivní i přítomnost zdrojů a průmyslu. Titul také nabídne celou řadu misí s konkrétními zábavnými úkoly, podobně jako se o to pokoušel Service Pack 4. Novinkou bude zahrnutí vlaků, poháněných párou, které se budou stejně jako ostatní modely prohánět krajinou, inspirovanou skutečnými lokacemi. V Trainz 2004 se dále objeví spousta uživatelsky vytvořeného materiálu, dokonce se má jednat až o tisíce nových lokomotiv a dalších objektů, které jsou nyní volně stažitelné z tzv. Trainz Download Station.

Nové prvky v samotném hraní údajně vzešly z nápadů komunity kolem Trainzu, čítající asi 50 000 hráčů. Kromě nových modelů s vlastní fyzikou pohybu, zahrnuli Auran do menu hry i více slotů pro uložení pozic a volnou kameru, díky které si budete moci kdykoliv prohlédnout jakoukoliv část terénu. Kromě vylepšeného systému umísťování vlaků na železnici, budete moci ve verzi 2004 dokonce i volit příslušné strojvedoucí, reprezentované individuálními postavami. Hra poběží na enginu Auran Jet V2.0 (bump mapping, vertex shaders). Na této stránce naleznete technologické demo Bridge It, které vznikalo ve spolupráci se samotnou nVidií a ukáže vám všechny ty skvělé věci, které nový Auran Jet umí.

Trainz 2004 bude opět podporovat tvůrce modů, k dispozici by měly být ještě příjemnější nástroje. Současný počet objektů, stažitelných z Trainz Download Station se pohybuje kolem 10 000, toto číslo má ještě růst. Hru údajně testovali profesionální železniční inženýři, takže by měla být velice realistická a přesná. Trainz Railroad Simulator 2004 můžeme očekávat koncem roku, několik měsíců po něm bude následovat první service pack. Demoverze se objeví až po vydání hry.

zdroj: HomeLan

kate

Nejnovější články