Total War: Warhammer je plný devastujících kouzel, ale musíte je umět používat
zdroj: Archiv

Total War: Warhammer je plný devastujících kouzel, ale musíte je umět používat

13. 5. 2016 18:12 | Preview | autor: Adam Homola |

Total War: Warhammer bude o magii stejně jako o řinčení chladných zbraní, což pro sérii Total War určitě není typické. Magie může mít ve hře nemalé taktické dopady na průběh bitev a ten, kdo ji porozumí, může bez problémů vyhrát celou bitvu. Nepůjde totiž o to kdo má silnější kouzla, ale o důkladnou znalost jednotek a jejich silných i slabých stránek. Přesně to a spoustu dalších detailů vysvětlují vývojáři z Creative Assembly v novém videu.

V Total War: Warhammer nepoužíváte ke kouzlení Manu, ale Power. Tu najdete v pravém dolním rohu uživatelského rozhraní s tím, že je tam ještě ukazatel rezervy. Power se vám průběžně obnovuje pořád, ale rezerva už ne. Tu obnovíte pouze ve specifických případech, kdy vám k menšímu rezervnímu boostu dopomůže nějaká speciální schopnost.

Jak vidíte na videu, najdete tu kouzla, která je dobré kombinovat v kontextu prostředí, nebo velká plošná kouzla vhodná na velké armády. Například do ulic města je ideální kombinace zastavení nepřátelské armády a následná místní variace na tornádo. Takové kombinování kouzel je sice smrtící, ale také velmi nákladné.


Jiná kouzla zase nemusí být nákladná, ale pak jsou nebezpečná nejen pro nepřítele, ale také pro vás. Jedním z nich je například Vortex, jehož různé varianty můžete vidět v pohybu na přiloženém videu. Kouzla lze totiž vylepšovat a odemykáte si je ve specializovaném "technologickém" stromu.

Ve hře samozřejmě nechybí ani trpaslíci, kteří to mají s kouzlením trochu jinak. Jak jistě víte, trpaslíci mají proti magii přirozený odpor a tak při kouzlení sází na runy a namísto Power musíte hlídat cooldowny. Řádně magické není jen nové video, ale také pěti obrázků, na které se můžete podívat v galerii. Total War: Warhammer vyjde na PC a Mac 24. května.

zdroj: Archiv

Nejnovější články