There MMOG ala Sims Online a reklama
zdroj: tisková zpráva

There MMOG ala Sims Online a reklama

28. 10. 2003 17:17 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Masivně multiplayerová 3D online simulace s názvem There, na které pracuje tým cca 80 lidiček, se v mnohém podobá sérii The Sims, resp.

The Sims Online, tudíž žádné kosení příšer ani nic podobného zde nečekejte. Je to hra - nebo spíše portál (tvůrci se označení "hra" vyhýbají) - věnovaný společenské interakci, zábavě, flirtování, seznamování se, atd. Hráči, kteří se za necelých 5 USD za měsíc plus skoro 20 USD za aktivaci, nebo rovnou za 50 USD ročně (všechny tyto ceny jsou nyní v rámci speciální nabídky o polovinu nižší, než budou později a jejich součástí je bonus 20 tisíc herních peněz), rozhodou pro život v tomto virtuálním světě, budou moci zakládat i vlastní podniky, vydělávat peníze v podobě měny zvané "Therebucks" a utrácet je např. za oblečení, a to dokonce i skutečné značkové - Levi's nebo Nike. A proč zrovna tyto dvě značky? Obě společnosti se totiž staly partnery projektu už od počátku betatestování. Holt komerce prorazi všude a masivně multiplayerové hry se zdají být dobrým odbytištěm reklamy... Tvůrci There to navíc nejen připouštějí, ale potvrzují a dodávají, že jde o mnohem účinnější reklamu než jsou tolik neoblíbené pop-upy, bannery či dokonce billboardy aj.

Dalšími partnery projektu, těmi distribučními, mají být Hewlett-Packard a ATI. Pochopitelně se dá očekávat, že postupně přibudou ještě další firmy, které budou chtít tímto způsobem prezentovat své výrobky poměrně široké základně potencionálních zákazníků. asi má na tom všem podíl i to, že herní měnu - Therebucks - lze pořídit za skutečné peníze. Kromě toho funguje herní ekonomika stejně jako v reálu. There byla mimochodem právě kvůli spojení herních peněz se skutečnými dost kritizována. Hráč se může ale sám rozhodnout, zda Therebucks získá prací nebo použije svou kreditní kartu. There už si v rámci betatestování ozkoušelo okolo 27 tisíc hráčů. Přes 30% z nich se dokonce rozhodlo přiložit ruku k dílu a přispět svými vlastními výtvory a mnoho jich tak činí pravidelně. Tvůrci sami doufají, že tento trend bude pokračovat a hráči tak budou za pomoci vývojářských nástrojů obohacovat There neustále. Samozřejmě, že i oni sami hodlají dále titul vylepšovat, přidávat nové funkce a prvky. Více se o There dozvíte v interview na GameSpotu, kde jsou k vidění i nějaké ty obrázky nebo na jejích oficiálních stránkách.

zdroj: GS

korgull

Nejnovější články