The Sims Online - preview
zdroj: Archiv

The Sims Online - preview

3. 3. 2002 0:00 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Po fenomenálním úspěchu The Sims a čtyřech datadiscích přijde letos na podzim online verze tohoto bestselleru, v němž bude hlavním lákadlem interakce s ostatními živými hráči a nejen to.

Autor: Korgull
Publikováno: 3.března 2002


Zvětšit zdroj: Archiv Popularita The Sims (recenze) nezná mezí a dokazují to také žebříčky deseti nejprodávanějších her od doby, kdy se první z této řady objevila na pultech obchodů. V TOP 10 se v současné době bezpečně drží také všechna vydané datadisky (Livin' Large, House Party, Hot Date). Úspěch The Sims navíc Maxis neustále motivuje k dalším, ještě lepším a zajímavějším počinům, mezi které se kromě čtvrtého přídavku Vacation, o němž jsme Vás informovali v nedávné době, doufejme již brzy zařadí také online varianta s názvem The Sims Online.

 The Sims přes internet
The Sims Online bude tedy něčím, co tu všichni příznivci této hry určitě postrádali, a to multiplayerovou hrou, ve které bude možná online interakce s ostatními hráči. Nutno dodat, že narozdíl od předchozích her ze série nebude The Sims Online rozšiřujícím balíčkem, ale zcela samostatnou hrou a jak název napovídá, tuto hru si zapaříte jenom a pouze po internetu.

Tak jako v jiných online hrách, i v této si na počátku zvolíte postavičku, která Vás bude ve virtuálním světě zastupovat. Zajímavé je, že tento svět budou obývat pouze takové postavy, které za sebou mají reálného člověka. Jinak řečeno, v The Sims Online nebude jediný počítačově vytvořený Simák.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Poté, co si vytvoříte svůj virtuální protějšek, budete si muset najít město, ve kterém budete chtít žít. Snahou Maxisu je vytvořit alespoň 20 různých měst s rozličnými geografickými rysy - některé bude například v hornaté oblasti, jiné zase blízko pláže, apod. Až si pěkně vyberete, bude Vás čekat další rozhodnutí. Tentokrát se bude týkat místa, kde si postavíte svůj dům. Tady dávají tvůrci poměrně volnost výběru. Barák můžete postavit téměř kdekoliv, když to nebude na pozemku někoho jiného - ty však budou vyznačeny bíle, takže byste je neměli přehlédnout. Nejvhodnější bude samozřejmě místo, které je nejblíže k centru dění.

 Peníze jako základ nejen virtuálního života
Podobně jako v The Sims, i zde bude hráč začínat s určitým obnosem peněz, za který si postaví malý útulný domek. Pokud ale máte chuť začít jako bezdomovec, nikdo Vám bránit nebude. Během hry pak samozřejmě budete mít možnost nějaké peníze vydělat a ušetřit tak na větší vilku. Zvolit také můžete cestu společného bydlení s jinými hráči, čímž Vám peníze budou do společného rozpočtu plynout rychleji a na větší obydlí tak budete mít dohromady dříve.

Zajímavý je také jeden ze způsobů získávání peněz. Kromě schopností a potřeb, které známe z The Sims, budou mít v tomto virtuálním světě Simáci ještě navíc další schopnosti, které budou vynášet peníze. Budou to především takové, co mají co do činění s interakcí s ostatními obyvateli města. Vydělávat můžete například tím, že svůj dům necháte volně přístupný jiným hráčům, kteří tak budou moci omrknout, jak hezky jste si své bydlení zařídili. Čím déle budete své hosty schopni bavit, tím více korunek získáte. Navíc, když na tom budete se svým uměním interiéru hodně dobře, můžete si za takové návštěvy začít účtovat vstupné. Pak Vám ale hrozí, že si někdo na Vaši peněženku bude brousit zuby tak dlouho, až Vám ji prostě ukradne.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Jste-li od přírody stydliví, můžete některé prostory svého domu návštěvníkům znepřístupnit například heslem. Do daných místností tak budou mít přístup pouze lidé, kterým to dovolíte, jako přátelé nebo spolubydlící. Systém je v podstatě stejný jako u známého komunikátoru ICQ. Pokud si teď říkáte, co se ale stane, když zrovna nebudete přihlášeni do hry, buďte si jisti, že po dobu Vaší nepřítomnosti k Vám nikdo přístup mít nebude.

 Černá listina nepřátel
V The Sims Online budou k dispozici také různé statistiky jako Top 10 nebo Top 100. Můžete se tak dostat na listinu s desítkou nebohatších lidí ve městě a podobně. I to Vám může kromě prestiže přinést také pár drobných na přilepšenou. Maxis přidal ještě jakýsi "debilníček", protože hra bude neustále sledovat všechny vaše akce hezky den po dni, a tak Vám také občas připomene, co jste zatím neudělali anebo jaké místo byste při své cestě eventuelně mohli ještě navštívit. Seznamy čehokoliv budou vlastně ve The Sims Online hrát velkou roli, protože tak jako budete mít určitý okruh přátel, můžete narazit i na lidi, kteří Vám prostě nesednou a tak je prostě přidáte na seznam nepřátel. Ten Vám zaručí, že Vás tento prudič již nebude dále obtěžovat. Dále bude možné zakládat například různě orientované zájmové kluby.

Maxis nemá vůbec žádný zájem na tom, aby se v jeho The Sims Online vyskytovaly jakékoliv anti-sociální vztahy. Proto se ve hře nesetkáte s žádnou formou násilí ani dalšími věcmi pro naší pokleslou společnost tolik běžnými.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

 Bonusové objekty
V The Sims Online samozřejmě nebudou chybět objekty ze všech dosavadních addonů pro původní The Sims a ošizeni nebudeme ani o asi 300 novinek, z nichž některé poslouží k výstavbě a zahájení mini-gamesek, jako šachy, kroket, kopaná nebo volejbal. K dispozici budou i různé designové stylové motivy (Divoký západ, evropský nebo marocký motiv). Změnu rovněž zaznamenáte např. při použití telefonu, po jehož zvednutí se Vám otevře seznam všech Vašich přátel. Novinkou bude také možnost výměny objektů mezi jednotlivými Simáky. A aby toho nebylo málo, ani ve virtuálním světě neuniknete daním odvíjejícím se od množství věcí, které vlastníte.

Zvětšit Hra The Sims Online je stále ještě ve vývoji. Tvůrci navíc přicházejí na spoustu dalších nápadů, kterými hru vylepšit a zatraktivnit, a tak se dá očekávat, že se i po jejím uvedení budou objevovat další zajímavé přídavky. Vydání The Sims Online můžeme očekávat v druhé polovině 2002, Maxis se datum zatím zdráhá upřesnit s tím, že prostě hru vydají, až bude hotova. Výše měsíčního poplatku, za který se do hry budete moci zapojit, bude prý oznámena později.

Stáhněte si: Trailer z E3 2001 (6 MB)

 
Korgull
připravil: jd


 
 

Nejnovější články