The Simpsons Game - GC preview
zdroj: tisková zpráva

The Simpsons Game - GC preview

29. 9. 2007 0:00 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Ačkoliv půjde o titul čistě pro "vyblbnutí", určitě si své fanoušky získá. Nepřichází ani tak s novými nápady, jako spíš s humornou parodií slavných hitů jako GTA či Medal of Honor, což jsme viděli v několika levelech.

Autor: Fish
Publikováno: 29.září 2007

Zvětšit zdroj: tisková zpráva
Na německé Games Convention jsme navštívili i prezentaci konzolové hry The Simpsons Game, a ačkoliv se jedná čistě o titul pro "vyblbnutí", určitě si své fanoušky získá. Autoři nepřišli ani tak s novými nápady, jako se spíš rozhodli parodovat slavné hity GTA, Medal of Honor či Shadow of Colossus, což nám předvedli v několika levelech.

 Že by další filmový odvar?
Jelikož obrat herního průmyslu v posledních pár letech pravidelně převyšuje obrat průmyslu filmového, stále častěji se snaží byznysmeni z obou těchto světů oba produkty provázat. A jak jinak to udělat, než doprovázet vyprodukovaný film hrou a naopak. Ve většině případů však stojí hry filmy podle her za starou bélu, poslední dobou přičiněním Uwe Bolla je tomu i naopak. Snad právě proto nás hned na počátku předváděčky The Simpsons Game prezentující designér Gary ubezpečil, že ukazovaná hra nemá s nedávno uvedeným filmem obsahově nic společného, údajně byl její scénář rozepsán ještě před oznámením plánovaného filmu. Snažil se tak možná naznačit, že The Simpsons Game nebude chutnat jako párek s 0% masa, ale bude se jednat o plnohodnotný a pečlivě vyhotovený produkt. My jsme se o jeho slovech vzápětí přesvědčili...

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

 Parodie na slavné hry
Již od prvního dne jsme mohli různě po areálu lipské Games Convention vidět nápadné, a pro počítačové hráče velmi atraktivní plakáty. Vzpomenete si například na někdejší plakát k původnímu Medal of Honor? Představte si ho, přidejte panákovi žlutou pleť, vizáž pivaře Homera a slušivou uniformu z druhé světové války. To vše v animovaných barvách a s nápisem Medal of Homer. O pár desítek metrů dál jako by visel plakát na Grand Theft Auto: San Andreas, jen s tím rozdílem, že místo potetovaných Hispánců se na návštěvníky křenilo známé duo kočky s myší – Itchyho a Scratchyho.

zdroj: Archiv


The Simpsons MoH trailer - stažitelná verze (10 MB, low-res)

Je libo zahrát si hru Grand Theft Scratchy? Takovýchto narážek jsme mohli vidět spoustu, zpočátku se zdálo, že jde pouze o potěšení návštěvníků bez nějaké další pointy. Opak byl ale pravdou, na prezentaci The Simpsons Game jsme si všechny indicie dali dohromady – jedná se totiž o jednotlivé epizody z této hry. Epizod bude celkem 16 a každá bude originální i zábavná, každá paroduje určitou hru, de facto trochu kopíruje i její koncept – a to vše pouze v tom dobrém slova smyslu. Autoři nám předvedli hned několik plnohotných levelů ze hry, konkrétně se jednalo např. o Shadow of the Colossal Donut, Medal of Homer a Grand Theft Scratchy.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

 Batman se Sonicem?
V konzolovém hitu Shadow of the Colossus má hráč za úkol přemoci gigantické obry, čehož dociluje tím, že musí přijít na zoubek slabému místu gigantického Colossa. A přesně o to jde i ve zdejší epizodě Shadow of the Colossal Donut, kde obra zastupuje gigantický maskot oblíbeného obchodu s americkými koblížky, jenž se za normálních okolností poklidně dívá z výšky na město Springfield. Terorizuje celé město, střílí po obyvatelích laserem a aby toho nebylo málo, pletou se do cesty ještě zástupci šíleného klauna Krustyho.

Zde přichází na řadu dvojice Homer a Bart, snažící se řádící monstrum zastavit. Bart využívá svého praku, kterým může zasáhnout citlivá místa gigantického robota, Homer supluje návnadu a odvádí pozornost. Aby se ale Bart dostal na dostřel, potřebuje někam výš. Toho dociluje použitím svého bartmanovského pláště, se kterým se za pomoci obří turbíny dostane do vzduchu. Homer má zase schopnost nafouknout svůj již tak velký pupek a ve stylu Sonica se kutálet pod nohama běsnícího monstra.

Říkáte si, jak ovládat takto rychlou akci v jednom člověku? Buď funkci jednoho hrdiny převezme počítač, nebo ještě lépe, kamarád. Hra totiž díky vždy přítomné dvojici Bart + Homer nebo Marge + Líza přímo vybízí k multiplayeru. Vše se děje přes starý známý split-screen, který rozdělí obrazovku na dvě poloviny.

 San Andreas trochu jinak
Jiná část hry Grand Theft Scratchy nám pro změnu ukázala v akci Marge s Lízou. Marge se jako správná mamina chopila megafonu a jala se přesvědčovat okolní davy, aby plnili její rozkazy. Líza pak pro změnu využívala svých spirituálních schopností, díky nimž mohla pohybovat předměty na dálku tak, jako to známe třebas z Half-Life 2. Avšak jen s tím rozdílem, že na to nepotřebuje žádnou zbraň, nýbrž svou "božskou ruku". A jelikož Marge s Lízou jsou na rozdíl od jejích protějšků řádné pacifistky, bylo třeba na splnění zadaného úkolu používat především hlavu. Jak zabránit vydání pro mládež tak hrozné hry, jakou je druhý díl Grand Theft Scratchy s podtitulem Blood Island? Opět za pomocí megafonu a stejně smýšlejících občanů v podobě reverenda a Neda Flanderse.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
další obrázky si můžete prohlédnout v galerii

 Sbírání vlajek v uniformě
Že hra je akční, o tom jsme se přesvědčili i v epizodě následující, parodující Medal of Honor. Jak již jsme se mohli dovtípit z plakátu, Homer s Bartem byli tentokráte navlečeni do slušivé válečné uniformy a sbíráním bílých vlajek měli za úkol oddálit kapitulaci francouzského městečka. V úvodním intru jsme mohli vidět i mladého dědu Simpsona či pana Burnse. Sbírání vlajek spočívalo opět v dostávání se na nepřístupná místa nejrůznějšími kličkami a triky, přičemž další zábavný moment přišel tehdy, objevil-li jeden z hlavních aktérů Castle Duffenstein, interiérem i grafikou připomínající tolik známého prapředka dnešních akčních FPS her, všemu se přizpůsobila i chytlavá stařičká hudba.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva The Simpsons Game není klasickou bezduchou arkádou, kombinuje v sobě prvky adventury a akční hry, k tomu přidává kopu zábavy. Hra jako taková obsahuje i v průběhu dění narážky na seriál, počítačové hry či americkou společnost. Během hraní tak neztrácí dech a troufám si říci, že na odreagování bude tahle hra ideální. Připočteme-li k tomu ještě fakt, že vše vypadá graficky brilantně tak, jak to vídáme v televizi, máme se v listopadu dozajista na co těšit. Jediné, co část herní obce nepotěší, je příchod této hry pouze pro konzole (PC verze nebude ani později).


zdroj: Archiv


The Simpsons september trailer - stažitelná verze (42 MB, HD)

zdroj: Archiv


The Simpsons GTA trailer - stažitelná verze (25 MB, HD)

Související články: Novinky, Recenze filmu

Linky: Oficiální česká stránka a anglická homepage hry 
Fish
editor: jd

 
 

Nejnovější články