zavřít

TEST - Red Shark

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nový počin ruské firmy Buka Interactive sliboval nabídnout hráčům pořádnou arkádovou akci, kterou jsme tu od dob Comanche 4 vlastně neměli.

Hned po několika prvních minutách hraní se ale ukáže, že Red Shark si ambice na pořádný helikoptérový simulátor bohužel nedělá. Celá hra je od začátku do konce zpracována klasickým low-endovým stylem. Rusko v budoucnosti vynalézá stroj času a pomocí něho posílá do období druhé světové války ozbrojený vrtulník Ka-50 a jednoho pilota. Za jejich pomoci by Rusko mělo na konci druhé světové postupovat rychleji a zabrat pro sebe celou Evropu, čímž by si výrazně pomohlo v budoucnosti. Celkem si v Red Sharkovi můžete vyzkoušet přes patnáct misí, většina z nich bohužel se stereotypními úkoly.


nové obrázkykompletní galerie

Hráč je samozřejmě pilot onoho vrtulníku a jeho úkolem je střílet po všem, co najde na mapě. Red Shark je založen na jednoduchém konceptu – pravým tlačítkem se zaměřuje a levým střílí. Na výběr je kulomet a několik druhů naváděných raket, pro které nepotřebujete zamířít přímo na cíl, stačí několik metrů vedle a raketa už si nepřítele snadno najde. Na udržení atmosféry a pozornosti hráče je ke hře přiložen průměrný rockový soundtrack, místy zacházející až k heavy metalu nebo punku. Náplň misí nenabízí nic originálního – sám proti přesile, ochránit konvoj, zničit vojensky důležíté cíle apod. Vaším nejnebezpečnějším protivníkem je většinou několik strážních věží vedle sebe, protože tanky jako takové na helikoptéru většinou nemají moc nárok.

Comanche 4 (recenze) vynikal tím, že se jednalo o plnohodnotný a do detailů zpracovaný produkt, s dobře promyšlenými misemi, perfektní grafikou apod. Red Shark je bohužel jenom a jenom slabý odvar. Kdyby aspoň byl zábavnější (třeba neomezeným střelivem) a kdyby grafika byla alespoň trochu lákavější, mohli byste uvažovat o koupi - třeba už proto, že Red Shark se nás prodává za sníženou cenu, v české verzi a pobeží skoro na každé mašině. Ale i přesto ho nemůžeme náročnějším hráčům doporučit, pokud tedy někde mermomocí nechcete vyhodit několik stovek za pár hodin ne úplně úžasné zábavy.
zdroj: vlastní zpráva

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.