zavřít

TEST - Jedi Knight II: Jedi Outcast

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jedi Outcast je nepřímým pokračováním akční hry Dark Forces a Jedi Knight od Lucas Arts a odehrává se v době po Bitvě po Endoru, tzn.

po skončení dějové linie šestého filmu. V hlavní roli stojí opět rytíř Jedi, Kyle Katarn, spolu s ním (alespoň v počátcích hry) rovněž také hráčům jistě známá Jan Orrs. V první misi se oba hrdinové vydávají na průzkum vzdálené základny Impéria v systému Kejim, aby ji infiltrovali, získali důležité informace a pokusili se eliminovat co nejvyšší počet protivníků. V prvním levelu potkáte především stormtroopery, klasické vojáky Impéria, kteří budou na důležitějších místech navíc obklopeni generály a kapitány jednotlivých úseků v pevnosti. Lokace, v nichž se budete pohybovat, jsou velice rozsáhlé a obsahují několik rozličných míst - na jednom z nich se setkáte například i s padajícím tunelovým spojem mezi pevnostmi ležícími ve skalách a bude se bojovat dokonce i s probe droidy (pro neznalé - sondy Impéria, které na začátku pátého dílu filmu odhalily základnu Rebelů na Hothu).


V počátcích hry jsem mnohdy rozvažoval, zda používat pohled z vlastních očí či kameru za postavou - ani jeden z nich totiž v Jedi Outcast nenabízí jasně nejlepší volbu, ale po pár hodinách hraní už jsem používal výhradně ten „tombraiderovský“. Vizuální zpracování hry je jedním slovem ohromující - kdo by řekl, co všechno lze udělat v starém dobrém enginu Quaka III, který však Raven Software pochopitelně notně upravili. Modely postav i objektů jsou vymodelovány opravdu perfektně a v rozlišení 1024x768 Jedi Outcast běhá skvěle i na postarším Matroxu G400 nebo TNT2. Jestliže jste nyní na tuto hru pořádně nažhavení, určitě uvítáte skutečnost, že již za pár dnů se na Tiscali Games dočkáte plnohodnotné recenze.

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.