TEST - Jedi Knight II: Jedi Outcast
zdroj: Archiv

TEST - Jedi Knight II: Jedi Outcast

25. 3. 2002 22:50 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Jedi Outcast je nepřímým pokračováním akční hry Dark Forces a Jedi Knight od Lucas Arts a odehrává se v době po Bitvě po Endoru, tzn.

po skončení dějové linie šestého filmu. V hlavní roli stojí opět rytíř Jedi, Kyle Katarn, spolu s ním (alespoň v počátcích hry) rovněž také hráčům jistě známá Jan Orrs. V první misi se oba hrdinové vydávají na průzkum vzdálené základny Impéria v systému Kejim, aby ji infiltrovali, získali důležité informace a pokusili se eliminovat co nejvyšší počet protivníků. V prvním levelu potkáte především stormtroopery, klasické vojáky Impéria, kteří budou na důležitějších místech navíc obklopeni generály a kapitány jednotlivých úseků v pevnosti. Lokace, v nichž se budete pohybovat, jsou velice rozsáhlé a obsahují několik rozličných míst - na jednom z nich se setkáte například i s padajícím tunelovým spojem mezi pevnostmi ležícími ve skalách a bude se bojovat dokonce i s probe droidy (pro neznalé - sondy Impéria, které na začátku pátého dílu filmu odhalily základnu Rebelů na Hothu).

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

V počátcích hry jsem mnohdy rozvažoval, zda používat pohled z vlastních očí či kameru za postavou - ani jeden z nich totiž v Jedi Outcast nenabízí jasně nejlepší volbu, ale po pár hodinách hraní už jsem používal výhradně ten „tombraiderovský“. Vizuální zpracování hry je jedním slovem ohromující - kdo by řekl, co všechno lze udělat v starém dobrém enginu Quaka III, který však Raven Software pochopitelně notně upravili. Modely postav i objektů jsou vymodelovány opravdu perfektně a v rozlišení 1024x768 Jedi Outcast běhá skvěle i na postarším Matroxu G400 nebo TNT2. Jestliže jste nyní na tuto hru pořádně nažhavení, určitě uvítáte skutečnost, že již za pár dnů se na Tiscali Games dočkáte plnohodnotné recenze. zdroj: Archiv

levis

Nejnovější články