zavřít

Světelné meče ze Star Wars Clone Wars

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

LucasArts konečně pochopili využití Wii Remote a chystají jedinečnou akci plnou šermování.

Fanouškům série Hvězdných válek jistě neuteklo, že Lucasův tým pilně pracuje na animovaném televizním seriálu Star Wars: The Clone Wars, který se navíc dočká herního zpracování v čistě wiičkovém titulu. Namísto nějaké další akční adventury se jeho koncept bude točit okolo jediného: šermování světelnými meči tak, jak jej dle slov vývojářů z Krome přiblíží jedině Wii Remote.

Autoři samozřejmě úzce spolupracují s animátory Lucasfilmu a mimo to si najali i jednoho ze scénáristů, který postavám napsal přes čtyři tisíce řádek dialogu, ale příběh přesto nebude to hlavní. Ostatně hra vás nakonec ani nepovede od bodu A do bodu Z, ale namísto toho vás nechá prožít ty nejzásadnější bitvy se světelným mečem, které byly v nové trilogii k vidění, a samozřejmě i ty, jenž hodlá ukázat samotný seriál.

Jediné konkrétní, o čem zatím padla zmínka, je památný duel Obi-Wana s generálem Grievousem, ale zcela jistě nebude chybět nic, co by si fanoušci do hry mohli přát.


Podrobnosti o ovládání sice nejsou plně známy, ale jisté je, že jak budete do stran máchat s Wii Remote, tak se bude chovat i váš světelný meč. Nunchuk naopak obstará pohyb postavy a tlačítky budete ovládat Sílu, respektivu tu její část, kterou vám autoři svěří do rukou: půjde o strkání do předmětů (nejspíš něco na způsob Force Push ze série Jedi Knight) a blokování nepřátelských úderů či střel.

Během jednotlivých úrovní občas dojde i na minihry, využívající gest a dalších funkcí Wii ovladačů, a tu a tam budete některé předměty moci sebrat a někam je Silou přemístit, popř. třeba po někom hodit. Protože vše se ale má točit okolo světelného meče, bude takové objekty třeba nejprve řádně uříznout. A jistotou je i multiplayer, v němž si budete moci vybrat postavu do duelu proti živým hráčům či počítačem ovládaným protivníkům, což mimochodem zřejmě nepůjde v sólo kampani, hrané pouze za vybrané Jedie.

Star Wars: The Clone Wars vyjdou pro Wii ještě letos - více již brzy na homepage.
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.