zavřít

Surrealistická konzolová akce Killer 7

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V létě se na konzolích PS2 a GameCube objeví skutečně unikátní akční představení od Capcomu, v němž se v hlavní roli představí na invalidní vozík upoutaný zabiják jménem Harmon Smith.

Jeho hlavním úkolem bude postavit se krvelačným kreaturám z jiné dimenze (Heaven Smiles), k čemuž využije především svých mimořádných psychických dovedností. Harmon dokáže zhmotnit své alter ego a to hned sedmkrát, takže se vžijete do sedmi různých postav, kdy každá bude něčím specifická, každá bude mít nějaké výhody, ale i slabiny.
Cel-shadované (kreslené) grafické zpracování Killer 7 jako v XIII je ve výsledku netradiční, přičemž pohled na dění alternuje mezi third-person (při postupu zdejším post-modernistickým světem) a first-person (při zacilování nepřátelských elementů). Pokud nezaměnitelný art-design dáte dohromady s brutálními obrazy (oponenti vybuchují do tisíců kapek krve, která zůstává chvíli zhmotněná ve vzduchu a poté se rozpustí), nutností shromažďovat krev pro obnovení zdravotního status a výdrže a v neposlední řadě se záhadnými nehratelnými sekvencemi, vyjde vám projekt, co zaujme především fanoušky vpravdě neortodoxních herních dobrodružství.


Ve výčtu shora zmiňovaných sedmi postav se dočkáte zajímavých alternativ - jako je slepý Con Smith, který má mít díky svému mimořádnému sluchu schopnost "identifikovat" blízké hrozby a potom je skrze pár pistolí okamžitě eliminovat. Specifikum zase bude představovat Garcian Smith, co má jako jediný možnost přímo komunikovat s Harmonem, ale také jako jediný ze "sedmi statečných" bude muset zůstat za každých okolností naživu (jinak přichází Game Over). Garcian má totiž být klíčový muž - pro hledání padlých souputníků, jež poté opětovně uvede světa jedniček a nul.

Vedle všudypřítomné akční složky bude pravidelně pamatováno na logické hadánky, jak uvedeme na konkrétním příkladu ze hry. Jste v koupelně a potřebujete získat předmět, který se zachytil v rouře pod podlahou. Řešením je dostat do záchodové mísy vodu, aby předmět mohl vyplavat. Ale v rezervoáru není po žádané H2O ani památky. Takže se nakonec musí prostřelit roura u stropu, z níž se voda dostane do toalety a posléze vyplaví klíčovou věc. Líbí? Buď jak buď, navzdory zjednodušenému vizuálnímu stylu titul Killer 7 (trailer, 18 MB), který zaštiťuje Shinji Mikami, rozhodně nelze brát na lehkou váhu!
zdroj: YahooGames

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.