zavřít

Střípky z Operation Flashpoint 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O náplni misí v Operation Flashpoint 2 jsme psali ještě před herní výstavou E3.

Na pokračování hry, která se stala hitem, přestože ji zlí jazykové před vydáním označovali za českou Daikatanu, se opět podílí velká část původního týmu jako Ondřej Španěl, Jiří Martínek, Jan Hovora, Viktor Bocan a další. Šéf vývojářů Marek Španěl však v rozhovoru na PlanetRainbowSix přiznal, že původně Bohemia Interactive nechtěli vyvíjet pokračování OF2, ale měli spíše chuť pustit se do nějakého jiného, nevojensky orientovaného projektu. Z odpovědi dále vyplynulo, že díky času, který BIS věnovali vývoji některých technologií je ale prostě nemohou jen tak zahodit bez toho, aniž by byly prakticky zužitkovány.

Kromě přítomnosti všech prvků, díky kterým se jednička stala tolik oblíbenou, bude OF2 posunuta dál i technologicky, poběží totiž na Flashpoint enginu druhé generace. Ten bude optimalizován pro nejnovější modely grafických karet, nabídne vertex i pixel shadery a zvládne vykreslovat ještě větší plochy s více detaily. Radost tvůrcům modů jistě udělá zpráva, že tvorba a editace bude v OF2 uživatelsky přívětivější, s více možnostmi. Umělá inteligence bude zřejmě úplně nová, změn se dočká i multiplayer a celá hra by měla být ještě realističtější. Operation Flashpoint 2 je zatím v ranné fázi vývoje, hotovo je zhruba 15%, ale i přesto je datum vydání stále naplánováno na konec příštího roku. Pokud chcete, přečtěte si celý rozhovor s Markem Španělem v angličtině.

zdroj: PlanetRS

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.