zavřít

Stav Final Fantasy XIII

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Střípky dalších detailů a vyvrácení přítomnosti hry na veletrhu E3.

Ze všech svých značek japonští vývojáři ze Square vždy uměli nejlépe prodat jedinou sérii, která má začátkem příštího roku pokračovat ve formě Final Fantasy XIII. Věrna svým předchůdcům v míře dobrodružství, akčních scének i střídých RPG mechanismů, bude zasazena mezi dva spolu zápasící světy Cocoon a Pulse. Ten první ovládán autoritářskou vládou, druhý fungující coby exilové místo pro všechny vyhoštěnce, mezi nimiž se ocitne i hlavní hrdinka Lightning.

Teprve zde se však seznámí s tajemstvím životadárných krystalů, díky nimž lidstvo v obou světech přežívá, a které se vládci Cocoonu snaží získat pro sebe. Co jiného hrdince, mimochodem jako vždy vyvolené někým shora, zbude? Lightning se proto vypraví na cestu záchrany světa a svrhnutí režimu v Cocoonu.


Navzdory svým slibům o tom, že letošek bude "rokem třináctky", jsme se za prvních šest měsíců mnoho novinek od Square nedočkali. Snad jedině, že poslední číslo Famitsu vyrukovalo s dvojicí obrázků a pár střípky citací od režiséra Nomury. Třeba o tom, že hlavní hrdinka bude mít trochu mužné nohy, nebude se chovat dvakrát přívětivě a naopak se bude snažit žít striktně.

Mnozí si víc slibovali od červencového veletrhu E3, kde Square skutečně potvrdilo svoji účast, ale nadšené spekulace fanoušků ihned musela krotit jeho americká tisková agentura a ihned vyvrátila všechny řeči o tom, že by snad do kalifornské metropole vývojáři přivezli hratelné či vůbec nějaké demo hry.

O nic slibněji to nevypadá ani s FF XIII Agito, původně plánovaným pro mobilní telefony: vzhledem k vysoké ztrátě Square v řadách desítkách milionů dolarů za poslední fiskál se spekuluje o tom, že by celá věc šla k ledu. Jediné štěstí, že firma zatím nechává běžet paralelní Final Fantasy Versus XIII, k němuž novinky aby člověk také hledal lupou. Snad tedy na letošní tokijské Game Show..

Final Fantasy XIII má vyjít pro PS3 začátkem příštího roku, což se již nyní zdá dost nepravděpodobné - více v předešlém zpravodajství:

Dva světy z Final Fantasy XIII  [25.1.2008 23:23 - levis]
Nové trailery na Final Fantasy XIII a Versus XIII  [15.12.2007 13:13 - levis]
Final Fantasy XIII a Versus XIII v novém světle  [20.9.2007 15:15 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.