zavřít

Square Enix slaví 30 let Final Fantasy oznámením DLC a datem vydání FF XII pro nové stroje

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox One

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Letos se Square Enix dočká dvojice významných výročí. Včera oslavila dvacet let od vydání Final Fantasy VII a letos v prosinci uplyne 30 let od vydání prvního dílu Final Fantasy. Square Enix oznámil spoustu nového obsahu pro různé hry ze série, datum vydání Final Fantasy XII: The Zodiac Age, ale také třeba exkluzivní Final Fantasy vína… to pokud byste chtěli mít lahev spjatou se svou oblíbenou značkou.

Paradoxně, nejméně novinek jsme se dozvěděli k remaku Final Fantasy VII, který byl odbytý novým artworkem, který najdete u článku. Jinak nic nového, ani video, ani rámcové datum vydání. Co se týče Final Fantasy XV, která u nás vyhrála cenu za nejlepší RPG roku, tam už je Square Enix logicky aktivnější. 21. února vyjde DLC, v němž pro hlavní čtveřici hrdinů dostanete superhrdinské obleky, které vypadají opravdu strašně.

final_fantasy_15_magitek_exosuit

Mnohem lépe zní plán s velkými DLC, která se věnují vedlejším postavám. První vyjde 28. března a jeho hlavním hrdinou je Gladiolus, jemuž bude asistovat Cor Leonis, kterého jste si v hlavní hře tolik neužili. Druhé příběhové DLC pak vyjde v červnu a jeho hlavním hrdinou bude Prompto.

11. července vyjde Final Fantasy XII: The Zodiac Age, rozmáchlý remaster titulu z PS2 pro PlayStation 4. Kromě vylepšené grafiky a audia především obsáhne unikátní obsah, který byl původně vydaný jen v Japonsku. To obnáší především Zodiac Job Systém. Jinak počítejte i s remasterovaným soundtrackem a 7.1 surround. Více jsme o remasteru psali v tomto článku.

Onlinovku Final Fantasy XIV rozšíří 20. června nejnovější datadisk jménem Stormblood. 6. února pak na Steamu vyjde původně mobilní RPG Mobius Final Fantasy, které se oproti verzi z mobilů a tabletů pochlubí třeba Full HD rozlišením.

Z dalších událostí stojí za zmínku nová série koncertů Distant Worlds. Square Enix vydá i vlastní kolekci oblečení inspirovanou hrami ze série Final Fantasy a pokud holdujete vínu, vyjdou dva druhy se značkou FF – Ifrit Rouge a Shiva Blanc. A pokud jste movití fajnšmekři, připravte si tisíc dolarů na speciální edici v karafě od Swarovskiho.

Tagy: Final Fantasy (série) sci-fi fantasy RPG JRPG

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.