zavřít

Speciální jednotka v Conflict: Global Terror

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Série Conflict je vcelku dobře zapsána mezi fanoušky týmové akce a firma SCi si díky ní znatelně vylepšila příjmy.

Jedná se o docela povedenou konkurenci k zavedeným řadám od Toma Clancyho (Rainbow Six a Ghost Recon), která se na podzim rozroste o další díl, s podtitulem Global Terror, cílený na PC, Xbox a PS2.

Jak je již z názvu patrné, nebudete tentokráte omezeni jednotvárným prostředím, se svou jednotkou (tradičně čtyři vojáci, mezi nimiž se volně přepínáte) se podíváte do různých koutů světa, přičemž soustředíme-li se na konzolové představení, mluví se o následujících změnách. Zmizí auto-aim, nicméně při zaměřování bude hráči dána pomocná ruka (aim-assist). A pokud se dostanete do blízkosti nepřátelského ozbrojence, pohyb zaměřovacího kříže se zpomalí pro lepší zacílení oponenta. Se zbraněmi se mimochodem váže i proklamovaný lepší interface při jejich vybírání, neboť váš arzenál se má tradičně sestávat z několika alternativ.


Kooperace se zbyvšími muži ve zbrani se má znatelně vylepšit, mluví se o kontextových příkazech, které se budou lišit v závislosti na situaci. Nemá chybět ani povel, k jehož splnění dojde po určité časové prodlevě, takže bude možné např. současně ze dvou stran vstoupit do místnosti a snáze se tak vypořádat s protivníky. V akci se nadějete slaňování z vrtulníku nebo prolézání skrze okna. Mnohem lepší interakce nabízí krytí za rozličnými objekty, jejich přelézání či šplhání po nich, přičemž prostředí má být mnohem otevřenější a nepřátelé v něm chytřejší!

Hovoří se o zcela novém enginu, v němž má být dvojnásobná porce polygonů, emoce ve tvářích vojáků, lepší textury a až do takto "vyzdobeného" světa se tvůrci odvážili přidat ženu, jež nahradí jednoho muže z vaší jednotky. Podpora online rozhodně potěší, samozřejmě můžete očekávat, že si užijete strategické hrátky i ve split-screenu na jedné konzoli.
zdroj: IGN

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.