Soulbringer
zdroj: tisková zpráva

Soulbringer

5. 4. 2000 0:00 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Soulbringer - previewAutor: Chaos & GOnDaRPublikováno: 5.dubna 2000•Hledání RPG ...


Soulbringer - preview

Autor: Chaos & GOnDaR
Publikováno: 5.dubna 2000

Hledání RPG
Na jakou stránku se podíváte první, když hledáte dobré RPG, které má vyjít v nejbližší době? Na Infogrames bych si ve svých předpovědích asi nevsadil. Jasně, mají dobré závody, akce a v neposlední řadě vydali Silver, ale tato hra i přes své kvality může být jen těžko nazývána skutečným RPG. Myslím, že k tomuto pojmenování měl blíž Alone in the Dark. Ale nebudeme se již zabývat minulostí. Dnešek je jiný a to platí i pro Infogrames.

Gremlin Interactive nyní pro Infogrames pracují na Soulbringerovi, což bude plnohodnotné RPG. Přestože nebude mít licenci AD&D, tak to příliš nevadí i když se jistě zmenší počet potenciálních zákazníků, kteří by z hrací desky stolu AD&D jen skočili do jim známého světa. Na druhou stranu mají ale autoři takovéto hry zcela volné pole působnosti, nejsou omezeni již něčím existujícím. Licence je totiž dosti svazuje, takže jsou pak dané postavy které potkáte, rasy, povolání, kouzla, zbraně, mapa světa... prostě většina věcí ve hře. Bez licenze je vše opravdu jen na fantazii tvůrců a ti tak mohou do hry vložit opravdu to co si zamanou.


Země
Celý příběh se odehrává v zemi zvané Rathenna. Dlouho před vlastním příběhem zde bylo monstrum zvané The Dark Warlock, které celou zemi terorizovalo. Hrdinstvím jistého Bereka Silermana byl Warlock poražen a kmeny Rathenny sjednoceny pod jeho vedením.

Velmi silným kouzlem vytvořil Berek ostrov Galdon Thor, odkud on a dalších pět monster vládne. Rathenna pod jeho vedením prosperuje, ale vládcové se evidentně nudí a tak začínají experimentovat s černou magií. A to se nevyplácí.

Těla členů koncilu tak byla ovládnuta démony. Nejsilnější z těchto démonů Skorn obsadil duši Silvermana. Démoni se cítili v nových tělech celkem pohodlně, takže z Galdon Thoru začali terorizovat Rathennu. Uplynulo mnoho let a celá země je v úpadku a strádání. Všude se toulají vampýři a jiná havěť a armády těchto nečistých kreatur získávají v zemi čím dál tím větší moc. Ale ne každý se poddal osudu.

Naděje
Tři sluhové Skorna se rozhodli svému pánovi vzepřít a vytrénovat mladého chlapce, nadaného v magii, kterého později pojmenují Harbinger. Harbinger se stane slavným poražením šesti zkorumpovaných členů koncilu a jejich vojsk v epické bitvě, která vede k potopení magického ostrova Galdon Thor. Démoni jsou poraženi a zahnáni, ale Harbinger za toto vítěztví zaplatí cenu nejvyšší.

Mír v Rathennii je obnoven, ale o několik století později se zde začínají dít podivné věci. Lidé a vzácné artefakty se začínají ztrácet a počet vražd je na neobvykle vysoké úrovni. Několik rybářů dokonce zahlédlo, jak se ostrov Galdon Thor vynořuje a zase potápí zpět do hlubin oceánu. Opět se po světě začínají potulovat nebezpečná monstra. A nyní, 450 let po smrti Harbingera, přicházíte na scénu vy, abyste dokončil jeho dílo.

pokračování

Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zprávaNejnovější články