zavřít

Sonic Unleashed - konečně pořádný 3D Sonic

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Sonicův tradiční šílený sprint skrze 3D svět se konečně tváří, že se jej tvůrcům podaří ukočírovat. Zkuste nakouknout!

Modrému ježkovi to na rozdíl od druhdy konkurenčního Maria ve 3D prostě nejde. Sega však nesmírně vytrvale buší na vrata třetího rozměru, až se zdá, že se jí nyní konečně zadařilo. Hra Sonic Unleashed bude rozdělena do dvou odlišných fází, do hraní za dne a v noci. Ve dne je to klasický Sonic a třebaže mu kulisy tvoří 3D prostředí, Sonic skrze něj pílí vpřed po předem dané stopě, sbíraje přitom tradiční prstýnky a vyhýbaje se nástrahám a nepřátelům.


Verze pro PS3 a X360 mají býti zásadně odlišné od PS2 a Wii inkarnací, přičemž my si tady posvítíme právě na dobrodružství na výkonnějším hardwaru. Na kterém je klíčové udržet hlavního hrdinu ve vysokém tempu a pomocí vířivých ataků aplikovaných ve správný čas zlikvidovat soupeře na trati bez ztráty rychlosti. K tomu si připočtěte fakt, že na řadě míst si musíte vypomoci včasným stisknutím tlačítka ovladače (nebo sledu tlačítek), což vede kupř. k ultra vysokému skoku, jenž nabídne nějakou alternativní cestu tímhle světem.

Prstýnky zde mají jednak klasickou funkci - dočasně vás chrání před pádem do tenat smrti, ale navíc pomáhají navyšovat vaši rychlost, která je v ukázkovém traileru vůčihledně enormní, až by se nabízelo srovnání se řízenou střelou. Automatická kamera při zběsilém tempu celkem stíhá, přičemž náhledy různě alternují, dočkáte se dokonce stylového pohledu zboku. Stylový je koneckonců i přerod Sonica v jeho podivné alter-ego - v noci se z něj stává vlkodlak (Werehog) a náhle se dramaticky mění i herní náplň, která může trochu evokovat Knucklesovy eskapády ze Sonic Adventure na Dreamcastu. Dojde totiž k výraznému zpomalení tempa a hlavně přidané porci bojování s nepřátelskými kreaturami v otevřeném 3D prostoru, kde využijete několik desítek pohybových aktivit a s nimi spojených komb.


Sonic Unleashed E3 trailer

Zajímavé jsou v tomto kontextu Werehogovy elastické paže (hotový X-Men:), díky čemuž si dokáže podat i hodně vzdáleného protivníka a nebo se zachytit nějakého převisu, který jste v jeho temné kůži eventuálně minuli. Každopádně tyto úrovně jsou oproti předchozí herní fázi konstruované řekněme v mnohem vertikálnějším duchu, s dalšími prvky jako je přenášení různých objektů pro zatížení a aktivaci přepínačů. Se závěrem tohoto roku zjistíme, nakolik bude tvůrci nabídnutá hratelnost v praxi přitažlivá a kvalitní - více o Sonic Unleashed v předešlém zpravodajství.
zdroj: GameSpot, XDE

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.