zavřít

Silent Hunter 5 na první pohled

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dešťové kapky v periskopu, zasněžená pohoří a další novinky. + OBRÁZKY

Rumunské studio UbiSoftu v uplynulých letech stálo třeba za leteckým simulátorem H.A.W.X., nejvíce fanoušků si jej ale spojí s ponorkovou sérií Silent Hunter, jejíž pátý díl byl oznámen nedávno. Na první pohled je prý pětka podstatně hezčí, zdobí je vylepšené výbuchy na lodích i rychle se šířící pořáry, fajnšmekři si ale všimnu i takových drobností, jako jsou třeba dešťové kapky na skle periskopu. Mimochodem, pokud se s ponorkou dostatečně přiblížíte pobřeží, periskopem prý v dálce rozeznáte třeba zasněžená pohoří.


Vedle již avizované možnosti procházet se po ponorce z pohledu první osobě a pozorovat, jak ostatní členové posádky pracují nebo spí, přinese pětka také novou taktickou mapku. Nepřátelské ponorky uvidíte znázorněné černou šipkou, udávající směr jejich plavby, a ohraničené šedou vrstvou, znázorňující dosah jejich radarů. Stejně tak budete dopředu vědět, na jakou vzdálenost vás protivník uslyší - pokud byste byli příliš blízko, bude stačit ubrat trochu motoru a plout potichu.

Při střetech s protivníkem budete potřebovat zkombinovat rychlost s tím, aby vás protivník přecejenom nezpozoroval: nejlépe se totiž útočí ve chvíli, kdy si svoji ponorku nasměrujete za nepřítelova záda. S výše zmiňovanou mapkou naštěstí budete moci pracovat i při výhledu s periskopem, což by mělo vašemu taktizování jen prospět.

Při jednotlivých bitvách bude třeba mířit torpéda o pár desítek metrů před váš cíl, aby jim nestihl ujet; pokud byste s tím měli problém, mapka vám načrtne pár možných trajektorií, kudy lze torpédo vyslat. A jako již v předchozích dílech série bude samozřejmě záležet i na tom, kam zaměříte: nepřátelskou ponorku bude stejně dobře možné zničit jako ji jen připravit o motor nebo se pokusit ji prostřelit trup a nechat ji nenávratně klesnout ke dnu.

Silent Hunter 5 vyjde začátkem příštího roku pro PC - více v našich článcích:SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Oznámení Silent Hunter 5  [18.8.2009 13:13 - levis]
zdroj: Gamespot

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.