zavřít

Silent Hill 5 s větvenými dialogy

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Bude jen na vás, zda se rozhodnete někomu pomoci nebo jestli se na něco vymluvíte.

Letos na podzim se znova otevřou dveře do zamlženého světa Silent Hill v pátém dílu s podtitulem Homecoming, jehož úvod autoři předvedli na nedávném veletrhu E3. Krátce poté, co se z intra dozvíte základní údaje o příběhu (viz preview), budete vrženi přímo doprostřed hry, kdy se hlavní hrdina Alex probouzí na tvrdém betonu kdesi uprostřed města. Zdá se mu, že někde v dálce zahlédne siluetu svého bratra Joshe a okamžitě se za ním pustí, jenže jak vzápětí zjistí, na každém rohu číhá nějaké nebezpečí.

Novinkou v předváděčce byla ta část hry, v níž Alex zaslechl čísi hlas a začal si s ním povídat, byť si skrz dveře nemohl být jistý, jestli je to opravdu jeho kamarádka Dahlia. V takovém případě se před vámi rozvine nabídka několika možných odpovědí a dialog jak v klasických adventurách, kde bude jen na vás, zda se rozhodnete pomoci nebo se vymluvíte, že máte zrovna plné ruce práce. Nabízí se pochopitelně otázka, nakolik to ovlivní další průběh hry...


obrázky z PS3 verze na obrazovce na E3

Oproti hlavním protagonistům minulých dílů má Alex za sebou vojenský výcvik, takže v bojovém postoji dovede s kteroukoliv zbraní provádět různá komba. Třeba s kusem trubky půjde mávat nejen ze strany na stranu, ale také stylem baseballové pálky, kdežto s kapesním nožem zase budete moci provádět rychlé výpady směrem vpřed. Vedle toho Alex pochopitelně dovede přesně zamířit s kteroukoliv střelnou zbraní, ale vzhledem k nízkému výskytu munice bude třeba si to pokaždé raději dvakrát rozmyslet. Zbraně bude možné dále používat k tomu, abyste se dostali do nepřístupných lokací, případně s nimi řešili různé hádanky. Požární sekyru sice půjde využít i jako zbraň se slušným dosahem, ale mnohem lépe se osvědčí k tomu, abyste s ní prosekali záterasy nebo haraburdím zapadané dveře.

Silent Hill 5: Homecoming vyjde v září pro PC, PS3 a Xbox360 - více v našem zpravodajství:

Silent Hill 5 a The Last Remnant míří na PC  [20.7.2008 10:10 - levis]
Návrat domů v Silent Hill 5: Homecoming  [21.5.2008 10:10 - levis]
Trojice hororových videí ze Silent Hill 5  [4.5.2008 13:13 - levis]
Mezi světlem a tmou v Silent Hill 5: Homecoming  [21.4.2008 17:17 - levis]
Upoután na lůžko v Silent Hill 5  [27.2.2008 15:15 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.