Sci-fi takticko-strategická Roughnecks
zdroj: tisková zpráva

Sci-fi takticko-strategická Roughnecks

6. 9. 2002 10:00 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Titul s názvem Roughnecks vám zatím asi příliš povědomý nebude.

roughnecks zdroj: tisková zpráva Psali jsme o něm sice relativně nedávno (před měsícem), to když byl oznámen, ale to bylo také pouze jednou. Dnes pro vás bohužel nemáme k této zajímavě vypadající hře žádný nový obrazový materiál, ale protože se objevil na internetu rozhovor s vývojářským studiem Similis, můžeme vám sdělit alespoň pár nových informací.

Similis měli původně v plánu vytvořit FPS, ale protože narazili na jistá omezení vyplývající z perspektivy vlastního pohledu a nechtěli vytvářet další tzv. taktickou střílečku, začalo se rodit dílo, které jen stěží zařadíme do nějakých běžných žánrových tabulek. Nakonec je hra presentována jako real-time strategie, ale tvůrci si nikdy nezapomenou přisadit, že to rozhodně není jen tak obyčejná, běžná strategie. Pracují na takovém systému, který by hráčům umožnil mít kontrolu nad všemi pohyby a aktivitami svých jednotek. Rovněž si dávají záležet na umělé inteligenci, aby zaručili, že každý z nepřátel vás překvapí jinou strategií a bojem. Budou prý zde jak hloupí rivalové, tak zcela rafinovaní nepřátelé, kteří po vás půjdou velice promyšleně.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Roughnecks je další hrou z řádu sci-fi, takže vás asi nepřekvapí, že se její příběh točí okolo lidské snahy kolonizovat jiné planety za účelem dobývání zdrojů. Pochopitelně po nějaké době na jednu takovou vhodnou planetu vyslaná flotila dorazí. Zpočátku se zdá, že je to místo ticha a klidu. Ze dne na den se vše ale rázem změní a nějaká cizí mimozemská rasa začne útočit na dělníky. Zvláštní jednotky ihned zpustili odvetnou akci a záhadné tvory zatlačili zpět do svého hnízda, které následně zničili. Poté se jednotky, opilé úspěchem, vracejí na základnu, kde na ně čeká překvapení. Velitelství je zničeno a vetřelci zahájili celoplanetární útok. Vás jako hráče na straně zvláštních jednotek bude čekat celkem jasný úkol - získat kontrolu nad touto planetou. A protože nejsou Similis žádní troškaři, vybaví vás celou řadou velice účinných palebných zbraní. Podporu můžete čekat také ze strany dělostřelectva a bojových robotů.

Hra nabídne celkem pět přímo prý obrovských scénářů obsahujících jak interiéry, tak exteriéry. Poměrně běžnou součástí dnešních her jsou i různé efekty počasí a Roughnecks ani v tomto ohledu nebude pozadu. Similis si navíc vlastnoručně vytvořili 3D engine. Co se týče multiplayera, jeho možnosti zatím nejsou přesně definované, neboť to bude záviset až na vydavateli a jeho požadavcích. Jelikož je hra zatím ve velmi ranné fázi vývoje, není známo ani datum jeho vydání.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články