zavřít

Sci-fi Destiny představuje svá tři povolání a první planety

PlayStation 4 PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Onlinovka Destiny byla po dlouhou dobu mylně stavěna vedle Titanfall, ačkoliv jde o dva zcela odlišné žánry. Nyní se tenhle velký projekt Bungie připomíná bližším představením všech tří hlavních povolání, za něž budete moci hrát a také trochu hlubším vhledem do herního světa, zápletky a také nepřátel, kterým budete čelit.

Jak už jsme několikrát psali, Destiny se odehrává v budoucnosti, kdy celou Sluneční soustavu přetvořil příchod Poutníka (Traveller), mocné bytosti, která teraformovala Mars, Venuši a díky tomu se lidstvo dostalo ke kolonizaci zmíněných planet a nastal jeho zlatý věk. Poutníka ale následovala „temnota“, která lidstvo ohrožovala. Poutník ji porazil, ale za velkých ztrát, které vedly k takzvanému Kolapsu. Planety byly zpustošeny a jako memento visí nad zemí obrovská stanice, která je asi Poutníkovým tělem a ve svém stínu chrání poslední lidské město, z jehož Strážců (Guardian) se rekrutují hráčské postavy.

Rekrutovat se budou ze čtyř povolání, jejichž popis můžete nalézt na oficiálních stránkách. Titan je místní variantou válečníka. První Titáni postavili Zeď, která chrání město a mnoho z nich položilo životy při její obraně. Titáni budou zjevně disponovat největším arzenálem a snesou asi nejvíce poškození. Druhým povoláním je Warlock. Ti studovali Poutníka a díky tomu disponují záhadnými energetickými silami. Jde o místní ekvivalent mágů, kteří ale cílí na poznání a snaží se obnovit zlatý věk lidstva skrze vědění.

Destiny

Do třetice jsou tu Hunteři, tedy místní rangeři, lovci, rogue, vždyť víte, co mám na mysli. Hunteři se sami vydávají do pustiny, loví a sází spíše na vlastní síly. Neznamená to ale, že jsou nějakými vyděděnci, jen mají odlišný přístup. Co se týče planet, podíváme se samozřejmě na Zemi, pak Mars, Venuši a ještě k tomu Měsíc. Nemusí ale jít o kompletní výčet.

Popisu se ale dočkali i někteří vaši nepřátelé. Fallen jsou příslušníci hrdé, byť dnes asi zhroucené civilizace. Stále se odkazují na své prastaré rody, ale jejich spíše lehká výbava a schopnost rychle a silně udeřit a zmizet poukazuje na fakt, že se museli adaptovat na nová pravidla hry a přežití. Hive jsou monstra, která žijí pod povrchem Měsíce od dob Kolapsu. Disponují lidstvu nepochopitelnými schopnostmi a jsou stálou připomínkou toho, že konec Země byl nedaleko.

Vex jsou bitevní roboti vyrábění... někým. Nedá se s nimi jednat, jsou smrtící a nepřátelští. Kov, z kterého jsou vyrobeni je lidem neznámý, byť připomíná mosaz. Víc se o Vex (Vexech?) neví. Cabal vypadají nejnebezpečněji. Jde o vysoce specializované vojenské jednotky, které jsou součástí většího uskupení. Jsou schopní a málokdo prý přežil střet s nimi. Objevují se všude po soustavě, se svými oplocenými, ozbrojenými tábory. Nově je asi začalo zajímat lidstvo, jako další nepřítel.

Destiny vychází 9. září na PS3, PS4, X360 a Xbox One.

Tagy: online sci-fi RPG multiplayer mmo FPS

Zdroje: tisková zpráva,GamesHQMedia

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.