zavřít

Schopnosti jednotek v Red Alert 3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Znáte psychokinetické speciální agentky nebo vakuovou implozi? + VIDEO

Převálcovat svého protivníka naprosto zdrcujícím útokem, to je sen všech stratégů. A ačkoliv C&C Red Alert 3, který se již co nevidět vyřítí na pulty obchodů, přinese množství změn do zajetého konceptu (jak jsme informovali v našich dojmech), hodlá i tentokrát potěšit všechny agresivní hráče. Jednotky jednotlivých frakcí budou obdařeny množstvím speciálních útoků, žádná strana se ale nebude pyšnit tak ďábelsky ničivým repertoárem jako Sověti.

Třeba takový Apocalypse Tank bude mít možnost vypálit magnetickou harpunu, kterou pohodlně přitáhne nepřátelskou techniku a sešrotuje ji svými rotujícími čepelemi. V4 Rocket Launcher dovede díky sekundárnímu módu MIRV vymýtit svými raketami mnohem větší plochu, obojživelná loď Stingray zase namíří Tesla dělo do vody pod sebou, čímž doslova zavaří každému objektu v okolí. Sovětskou dívkou do nepohody pak bude sličná Natasha, která nejenže bude pěšáky kosit po stovkách, ale dokáže i přivolat leteckou podporu.

I na vodě se Sověti budou činit. Velmi dobře zvládnou kombinaci ničivých bombardovacích Dreadnaught plavidel, která se dokáží na dálku vypořádat s jakoukoliv pozemní základnou, dále ponorek Akula a protiletadlových Bullfrogů. Ty na palubu naloží pěchotu a tu posléze díky svým kanónům vystřelí do centra nepřátelské báze. A jistě víte, co v C&C znamená nadílka inženýrů...


Nemůžeme se nezmínit o superzbraních – ty budou mít Sověti dvě. Železnou oponu již samozřejmě známe, mnohem zajímavěji ale působí tzv. vakuová imploze. Ta jednoduše vcucne všechny jednotky v okolí (i přátelské), načež bude následovat ničivá exploze nasátého obsahu a jeho odmrštění do všech stran. Krása.

Speciálních útoků se dočkají všechny jednotky ve hře, tedy i ty zbývajících stran. Známé Mirage Tanky se dovedou nejen kamuflovat, ale také spustit mobilní krycí pole, které učiní okolní jednotky neviditelnými. Tanya pohodlně zničí pěchotu i techniku a mimo to se dokáže teleportovat zpátky v čase. Japonští Rocket Angels pro změnu budou poletujícími laserovými bojovnicemi, vybavenými schopností zamezit libovolné jednotce v pohybu. Psychokinetická speciální agentka Yuriko bude bojovat silou své mysli, gigantický robot Shogun Executioner se zase bude živit Tesla energií sovětských struktur. Pro názorné ukázky vizte následující video:


C&C Red Alert 3 - trailerové představení jednotek

Red Alert 3 vyjde pro PC a Xbox 360 již 30. října – více v našem preview, dojmech a předchozím zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Kooperativní kampaň v Red Alert 3  [5.10.2008 10:10 - campercz]
Ušanka k Red Alert 3  [24.9.2008 15:15 - jd]
Zmírnění EA ochrany u Red Alert 3  [10.9.2008 22:22 - jd]
zdroj: Gamespot

campercz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.