zavřít

S Operation Flashpoint 2 do Vietnamu

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po nedávném potvrzení Operation Flashpoint 2 to podle různých indicií vypadá, že příběh hry bude opravdu situován do období vietnamské války, jak se dříve spekulovalo.

Po Vietcongu od Pterodonu a dlouho vyvíjeném Callsign: Charlie to tak bude další domácí hra s podobným námětem, i když je více než jasné, že Bohemia Interactive museli mít základní rysy Operation Flashpoint 2 promyšlené ještě dříve, než byl Vietcong v červnu minulého roku vůbec oznámen. Hovoří se rovněž o tom, že do Vietnamu bude zasazen další díl populární multiplayerové akce Battlefield 1942, neboť Electronic Arts a Digital Illusions si nedávno zaregistrovali ochrannou známku "Battlefield: Vietnam".

Na webu vývojářů z BI Studia jsme dnes objevili první detaily, které Operation Flashpoint 2 popisují jako mnohem realističtější, svobodnější a propracovanější válečnou simulaci než byl původní bestseller. Opět budeme moci řídit všechna vozidla, která mají být historicky autentická, takže si lehce dáte dohromady, do čeho všeho asi ve Vietnamu zasedneme. Chybět nebudou samozřejmě ani letadla. Ve hře se stejně jako v jedničce pravděpodobně ujmeme role velitele nějaké speciální skupiny nebo jednotky, OF2 má totiž nabízet množství taktických a strategických voleb pro její řízení. Hru běžící na druhé generaci Flashpoint enginu si budeme moci zahrát buď jako velkou kampaň nebo jednoduše po misích, přičemž podoba některých bojišť bude prý založena na skutečných lokacích. Pomocí zabudovaného a intuitivně ovladatelného editoru vytvoří šikovnější hráči vlastní mise i scénáře, které v budoucnu najdete třeba na Flashpoint.Tiscali.cz :) Pochopitelně je plánována plná podpora multiplayeru (LAN/internet).

V provozu je také originálně pojatá stránka www.Flashpoint2.com, kde toho sice zatím příliš nenajdete, nicméně podle vydavatele Codemasters se více dozvíme během veletrhu E3 v půlce května. Samotná hra Operation Flashpoint 2 pak vyjde koncem roku 2004.

zdroj: vlastní zpráva, BIStudio

kate&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.