S Hellboyem do boje
zdroj: tisková zpráva

S Hellboyem do boje

12. 12. 2006 22:22 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Příští rok má z dílen zhruba šedesátihlavého vývojářského týmu z Krome Studios vzejít nová hra pro PS3, Xbox 360 a PSP - Hellboy.

Už jednou jsme vás o této third-person akci postavené na nové technologii těchto vývojářů (enginu Merkury 3) informovali a dnes přišel čas, abychom si ji připomněli. Postavičku, podle které se dílo jmenuje, určitě všichni znáte už z komiksů, případně z filmu (jeho tvůrci na projektu také spolupracují) - velký rudý chlápek, démon, co likviduje démony, vyniká nadlidskou silou a v boji spoléhá hlavně na své velké a tvrdé pěsti. Více se podoba Hellboye přiblížit nedá, protože v každém podání (komiksovém, filmovém i herním) je vykreslen poněkud odlišně.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Až dosud nic moc nenaznačuje, že by Hellboy mohla něčím vynikat nad ostatní tituly stejného žánru. Nicméně, přeci jen něco by tu být mohlo, a to to, že je už od počátku zamýšlena pro kooperativní hru. Na PS3 a X360 to prý funguje dost obdobně jako u Gears of War. Všechno, co souvisí s odvíjením příběhu, tedy i předělové filmečky, apod., celá singleplayerová kampaň bude kompatibilní s kooperativní hrou. Jeden z hráčů přitom zastane roli samotného Hellboye, zatímco druhý půjde po jeho boku coby Abe nebo Liz, případně jiná postavička ze světa, do nějž se tento démon zrodil. V rámci toho nebudou samozřejmě chybět ani speciální chvaty, při nichž bude spolupráce obou hráčů stěžejní.

Jak už bylo uvedeno výše, Hellboy běží na novém enginu Mercury 3. Je to vůbec první hra, která tuto technologii, navrženou jak pro X360, tak i PS3, využívá. Kvůli fyzice sáhli Krome Studios pro fyzikálním enginu PhysX. Podle toho, co píší redaktoři xboxové sekce magazínu IGN, bude hra vypadat v akci skvěle, velmi živě a realisticky. Co se týče soubojů, podle rozhovoru zveřejněného na stejném serveru mají vývojáři v úmyslu hráčům umožnit se během bitky alespoň částečně takticky rozhodovat, tudíž by to nemělo být o nehybném postoji, čekání, až si k vám nepřátelé sami přijdou pro ránu a pouhém drcení tlačítek, ale i o odhadování situace, využívání objektů v okolí, atd. Mnohá nebezpečí budou představovat temná zákoutí a těch bude v této hře požehnaně. Cílem toho je, abyste byli neustále v nejistotě, avšak zároveň tyto stíny nemají nijak narušovat tempo hry a hráče nutit k zpomalování či snad dokonce plížení se.

zdroj: IGNAU.IGN

korgull

Nejnovější články