zavřít

Rychle a zběsile v L.A. Rush

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Již v minulosti se firma Midway v arkádovém závodním segmentu docela činila.

Řeč je o řadě San Francisco Rush pro PSX a N64 (nemluvě o automatové verzi), vyznačující se skutečně enormní rychlostí. S ručičkou na tachometru hodně vpravo bude kvapit i zbrusu nový počin L.A. Rush, cílený na konzole PS2 a Xbox. Kulisou pro vaše snažení má být jižní část Los Angeles a tady pak lokality jako je Long Beach, Hollywood, Santa Monica či Compton. Tvůrci se pyšní velkým smyslem pro autenticitu herního prostředí, stejně jako enormní rozlehlostí. Midway totiž deklaruje položení nějakých 350-ti mil silnic a dálnic, takže jsem osobně hodně zvědav, kolik polygonů ve finále dokáží protlačit na plac. Z prvních ukázek projekt vypadá velice slibně, ale dočkejme času do druhého čtvrletí 2005, kdy se má objevit na americkém trhu v NTSC verzi.


Mluví se o 50-ti tratích s různými skokánky a rafinovanými zkratkami a závodům proti třem dalším oponentům, přičemž hlavním úkolem bude dostat se z místa A do místa B, samozřejmě v jednom kuse. Vedle toho nebude chybět ani Story mód, v němž se musíte dostat k třicítce vozů, co vám ukradli zlí hoši z města andělů. Což má vyřešit akčně řešené závodění, počítaje v to najíždění do oponentů a likvidace interaktivního materiálu na scéně, jako jsou billboardy, lavičky v parku, apod. Do toho nechybí ani bdělé oko zákona, které bude nejednou na tratích participovat při stíhání bláznivých řidičů.

L.A. Rush přijde s nabídkou 30-ti licencovaných aut s implementovným modelem jejich poškození. Ve vozovém parku narazíte na značky jako Chevy, Cadillac, Mitsubishi, nebo Nissan, nemluvě o 20-ti koncepčních alternativách, z nichž řada vychází z dílen současných automobilek. Vedle toho nesmíme zapomenout ani na licencované součástky od spol. AEM, Yokohama či Brembo! Takže se s největší pravděpodobností dočkáme i nějakého toho tuningu. Potěší i skutečnost, že se závody pojedou za běžného provozu a třebaže dopravní ruch logicky nekopíruje momentální situaci v LA, stejně se nadějete situací jako vystřižených z akčního filmového snímku Fast and Furious. A pakliže vám náhodou zdejší svět přijde příliš složitý na orientaci, bylo pamatováno na GPS navigaci, plus v rohu obrazovky bude zobrazen malý výsek mapy ve stylu GTA.
zdroj: GameSpot, thx Erwin

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.