Rockstar neztrácí čas. Do GTA Online přidal mód podobný Playerunknown’s Battlegrounds
zdroj: Archiv

Rockstar neztrácí čas. Do GTA Online přidal mód podobný Playerunknown’s Battlegrounds

30. 8. 2017 14:23 | Preview | autor: Adam Homola |

So it begins,“ jak by řekl král Théoden. Ubisoft sice maká až se jim kouří od klávesnic, ale první je Rockstar. Ten do Grand Theft Auto Online přidal, v rámci updatu Smuggler’s Run, svůj vlastní mód ve stylu Battle Royale. Nese název Motor Wars a začíná v helikoptéře. Z ní vyskočíte nad Los Santos jen s pistolí, musíte si najít zbraně a vozidlo, herní plocha se průběžně zmenšuje a vy musíte přežít. Že už jste to někde slyšeli?

Samozřejmě že ano. Playerunknown’s Battlegrounds letos vládne a je jen otázkou času, než se z ní stane nová Horda. Tedy multiplayerový mód, který časem uvidíme v různých obdobách a variacích ve spoustě her. Ubisoft už na tom pracuje, ale Rockstar byl se svým Motor Wars rychlejší.

Jak už ale název napovídá nejde o přesnou kopírku PUBG. Vývojáři se tady u momentálně nejhranější hry na Steamu sice hodně inspirovali, ale namísto opatrných, leckdy pomalých a taktických přestřelek vsadili na obrněná vozidla s velkými zbraněmi.

Po doplachtění na zem tak není ani tak žádoucí rychle sebrat pistole, pušky, lékárny, zbraně a pánve, jako spíš najít nejbližší vozidlo. Auta tu nejsou jen obrněná, ale mají na sobě namontované různé kulomety, raketomety, minomety a jiné mety. Výsledek pak trochu připomíná moderní verzi staré známé Interstate 76.

Jezdíte v autech, vyhledáváte ostatní hráče, střílíte se, ale nikdo vám nebrání vystoupit a sejmout nepřátelské auto dobře mířenou střelou z raketometu. Jen toho bez auta vydržíte podstatně méně než s ním. Do toho musíte brát v potaz své spoluhráče, koordinovat s nimi postup a samozřejmě dbát na postupně se zmenšující herní plochu.

Sami tvůrci popisují Motor Wars jako jakousi kombinaci „adrenalinového Drop Zone s klaustrofobickým napětím Penned In.“ Jakkoliv se ale Rockstar snaží mód naroubovat na své už existující multiplayerové módy, nejde se srovnání s PUBG ubránit.

Motor Wars je ale jen jednou součástí jinak velkého updatu Smuggler’s Run. O tom jste si mohli přečíst minulý týden, ale teď se konečně na svém webu trochu rozepsal i Rockstar. Celý Smuggler’s Run se bude točit hodně kolem pašování všeho možného skrze letadla, a tak do hry vývojáři přidali sedm nových letounů.

ad6042c34f4b1fb9b6b16c4b938bb869e695111f zdroj: Archiv

Těšit se můžete na rychlý Buckingham Alpha-Z1, LF-22 Starling na který můžete přimontovat spoustu zbraní, multifunkční Mammoth Tula co umí přistát i na vodě, maličký a skvěle ovldatelný Nagasaki Havok, nebo naopak přesný Nagasaki Ultralight. Dvěma kulomety na přední části je pak vybavený V-65 Molotok, zatímco Western Rogue je nenápadné letadlo, které nevzbuzuje pozornost do doby, než zmáčknete spoušť.

Smuggler’s Run přidává taky nová auta a kosmetické drobnosti. Je ale nad slunce jasné, že hlavním tahákem nového updatu je jak letecké pašování, tak mód Motor Wars. Jestli se Motor Wars v rámci Grand Theft Auto Online ujme, nebo arkádová hratelnost založená primárně na ozbrojených autech příznivcům žánru Battle Royale vonět nebude, uvidíme v nadcházejících týdnech.

Nejnovější články