PlayerUnknown’s Battlegrounds je hranější než DotA 2, a stala se zatím nejprodávanější hrou roku
zdroj: Archiv
Byznys

PlayerUnknown’s Battlegrounds je hranější než DotA 2, a stala se zatím nejprodávanější hrou roku

29. 8. 2017 13:21 | autor: Patrik Hajda |

Je to teprve týden, co Adam psal o několika úspěších aktuálního fenoménu PlayerUnknown’s Battlegrounds. Nejenom že se tehdy prodalo již 8 milionu kopií a chystá se port na Xbox One, ale PUBG trumfla v počtu hrajících hráčů Counter-Strike: Global Offensive a začalo se tak nebezpečně blížit kralující Dota 2. Adamova slova: „krále Steamu PUBG sesadí co nevidět“ se nakonec potvrdila a stačil k tomu pouhý týden.

DotA 2 se na svém zdánlivě neotřesitelném trůně držela opravdu dlouho, ale jednoho dne to hold přijít muselo. Sám PlayerUnknown na svém Twitterovém účtu zveřejnil snímek statistik Steamu, kde PUBG v jednu chvíli hrálo 877 844 hráčů, čímž v ten den překonala Dota 2 o více jak 30 000. A platí to i v době psaní tohoto článku, kdy je PUBG o 40 000 hráčů napřed v čele žebříčku.

Pokud si říkáte, odkud se všichni ti hráči berou, tak jednoduše z ostatních titulů zaujímajících prvních deset pozic. Největší porce z nich utekla od CS:GO. Celých 55 % procent vlastníků PUBG vlastní i CS:GO. Ale zatímco dříve tato skupina lidí věnovala CSku o 50 % více času, než průměrný uživatel, momentálně mu věnují naopak o 30 % méně času. Takto výrazný pokles se musel projevit na ústupu CSka na třetí místo.

Playerunknown's Battlegrounds zdroj: Archiv

Nejaktivnější hráči přechází i z H1Z1, zatímco od Payday 2 a Left 4 Dead 2 odcházejí ti nejméně aktivní, kteří pravděpodobně hledají něco nového. Během uplynulého týdne se i počet prodaných kusů navýšil na téměř 8,5 milionu, což hře dopomohlo ke statusu zatím nejprodávanější hry na jediné platformě za rok 2017.

Jiné hry tedy prodaly i více kusů, ale jen díky pokrytí více platforem najednou. A ano, teprve jsme se přehoupli do druhé poloviny roku, ale na obzoru není vidět nic, co by do konce roku stihlo prodat k deseti milionům kopií na jediné platformě. To se spíš podaří PUBG, která zároveň drží rekord v počtu hráčů u hry, která nevznikla pod křídly Valve. Teď už jen přitáhnout k obrazovce 1.3 milionu hráčů najednou a Steam má nového krále.

Playerunknown's Battlegrounds zdroj: Archiv

Nejnovější články