zavřít

PlayerUnknown’s Battlegrounds je hranější než DotA 2, a stala se zatím nejprodávanější hrou roku

Windows

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Je to teprve týden, co Adam psal o několika úspěších aktuálního fenoménu PlayerUnknown’s Battlegrounds. Nejenom že se tehdy prodalo již 8 milionu kopií a chystá se port na Xbox One, ale PUBG trumfla v počtu hrajících hráčů Counter-Strike: Global Offensive a začalo se tak nebezpečně blížit kralující Dota 2. Adamova slova: „krále Steamu PUBG sesadí co nevidět“ se nakonec potvrdila a stačil k tomu pouhý týden.

DotA 2 se na svém zdánlivě neotřesitelném trůně držela opravdu dlouho, ale jednoho dne to hold přijít muselo. Sám PlayerUnknown na svém Twitterovém účtu zveřejnil snímek statistik Steamu, kde PUBG v jednu chvíli hrálo 877 844 hráčů, čímž v ten den překonala Dota 2 o více jak 30 000. A platí to i v době psaní tohoto článku, kdy je PUBG o 40 000 hráčů napřed v čele žebříčku.

Pokud si říkáte, odkud se všichni ti hráči berou, tak jednoduše z ostatních titulů zaujímajících prvních deset pozic. Největší porce z nich utekla od CS:GO. Celých 55 % procent vlastníků PUBG vlastní i CS:GO. Ale zatímco dříve tato skupina lidí věnovala CSku o 50 % více času, než průměrný uživatel, momentálně mu věnují naopak o 30 % méně času. Takto výrazný pokles se musel projevit na ústupu CSka na třetí místo.

Playerunknown's Battlegrounds

Nejaktivnější hráči přechází i z H1Z1, zatímco od Payday 2 a Left 4 Dead 2 odcházejí ti nejméně aktivní, kteří pravděpodobně hledají něco nového. Během uplynulého týdne se i počet prodaných kusů navýšil na téměř 8,5 milionu, což hře dopomohlo ke statusu zatím nejprodávanější hry na jediné platformě za rok 2017.

Jiné hry tedy prodaly i více kusů, ale jen díky pokrytí více platforem najednou. A ano, teprve jsme se přehoupli do druhé poloviny roku, ale na obzoru není vidět nic, co by do konce roku stihlo prodat k deseti milionům kopií na jediné platformě. To se spíš podaří PUBG, která zároveň drží rekord v počtu hráčů u hry, která nevznikla pod křídly Valve. Teď už jen přitáhnout k obrazovce 1.3 milionu hráčů najednou a Steam má nového krále.

Playerunknown's Battlegrounds

Tagy: online akční multiplayer 3rd person third person

Zdroje: VG247

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.