zavřít

Ro(c)k Podvraťáků - preview

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

První hrou podle původního českého filmu bude závodní 3D arkáda na motivy nového snímku od režiséra Snowboarďáků a Rafťáků. Chce nabídnout přestřelky v autech a my odhalujeme detaily o její náplni + obrázky.

Autor: jd
Publikováno: 27.dubna 2006


Ve světě je sice taková věc naprostou samozřejmostí, ale bude to vůbec poprvé v historii domácí kinematografie, co se na trh dostane PC hra podle původního celovečerního filmu. Jmenuje se Ro(c)k podvraťáků a chystá se pro souběžné uvedení se stejnojmenným snímkem od režiséra, který se zapsal do povědomí Snowboarďáky a aktuálními Rafťáky - Karla Janáka. Ten opět vsadí na osvědčenou dvojku Vojtěch Kotek & Jiří Mádl a spolu s produkční firmou Mr.Film ambiciózně říká, že chce vytvořit dílo, které by se co nejvíce přiblížilo světové kvalitě.

Nejen proto se rozhodli sehnat do rozpočtu dalších pár milionů navíc, aby mohla vzniknout nová hra oficiálně definovaná jako "směs akce, napětí, střílečky, bouraček, skvělých animací, výborné grafiky a ještě něčeho navíc". Pod tím si lze představit opravdu ledacos a tak jsme rádi, že vám můžeme exkluzivně naservírovat první konkrétnější informace o náplni herního Ro(c)ku Podvraťáků, který se odehrává v Čechách koncem 80. let.

 Honba za naplněnín snu
Bude to teenagerská road-game o čtveřici rockerů, kteří si dali za cíl, že peníze na své nové nástroje seženou za každou cenu, i kdyby to znamenalo zaplést se s místními mafiány. Kromě talentu pro hudbu mají kluci ještě jeden výrazný talent a tím je unikátní schopnost vyrábět průšvihy. Po nepovedeném pokusu o vydírání mafiánského bosse po nich tím pádem jde polovina města – od gangsterů, přes nadržené punkerky až po zaměstnance berního úřadu.


TIP: kliknutím na velkou verzi screenshotu se dostanete na následující obrázek

Jak je zřejmé z premiérových oficiálních obrázků (ačkoliv se zatím nejedná přímo o in-game screenshoty, nýbrž "jen" takové aranžmá v enginu), hra Ro(c)k Podvraťáků se dá zaškatulkovat jako závodní 3D arkáda. Hráč v ní bude ovládat vůz se čtyřmi hlavními hrdiny (bohužel bez autentického ztvárnění jejich tváře, což smlouva nedovoluje). Ti v každé ruce drží zbraň a budou se naklánět z okének, aby mohli bojovat s početnějším a mnohem lépe vyzbrojeným nepřítelem - jak pěším, tak pojízdným.

 Vozový park
Divoké přestřelky ve vysoké rychlosti, které se stanou základem hry, prý bude v pravidelných intervalech střídat možnost obstarat si nové zbraně nebo dokonce jiný, lepší vůz. Nečekejte však nějakou obdobu Need for Speed, protože zdejší vehikly budou spadat do trošku jiné výkonnostní kategorie. Ať už stará dobrá Škoda 105 nebo krapet luxusnější Lexus LS 430 a SC 43, byť asi nebude oficiálně posvěcený s logem od výrobce, přestože ten je sponzorem filmu (proto také onen Lexus v 80. letech :) Na vozovce potkáte i náklaďáky značky Avia nebo traktory Zetor, avšak těmi nebude možné jezdit. Kolegy z MovieZone jinak dost zarazilo, že ve vozovém parku chyběla zrezivělá dodávka Volkswagen, která bude mít ve filmu hodně prostoru (vyskytne se mj. i v titulu El Matador). Na tento podnět ale vývojáři bleskurychle zareagovali a slíbili nám její zakomponování do hry.

Přítomnost takových automobilů známých značek by dnes sama o sobě nebyla ničím výjimečným, ale když k tomu připočtete jejich úpravy různými bláznivými nápady - například vybavení metačem tenisových míčků či klasickým kulometem - nelze se divit, že jejich jízda po silnici může někomu připomínat zběsilé řádění čtyřhlavé hydry, za kterou zůstává jen samá spoušť.


 Zbraně-nezbraně
V podobném kutilském duchu se ponese arzenál. Jelikož tito teenageři nemají dostatek peněz ani reálných možností k nákupu výzbroje, vezmou zavděk téměř muzejními exponáty zbraní nalezených porůznu u příbuzných. Avizovány jsou desítky moderních zbraní, ale i těch z první a druhé světové nebo dokonce z války ve Vietnamu.

Možná po vzoru Condemned zužitkujete také věci, které jako zbraně původně sloužit vůbec neměly. Co se tím myslí? Kupříkladu vylévání oleje na silnici, vypouštění dýmu nebo strhávání překážek do cesty pronásledovatelům. Fyzika jako taková zde má mít velkou roli a být využita coby nedílná součást hratelnosti.

 Technologie
Hra Ro(c)k podvraťáků se momentálně nachází v časné fázi zrodu v pražském studiu Centauri Production, které posílá všechny materiály (scénář, design atd.) ke schvalování filmařům, od nichž naopak dostává nějaké ty podklady (naneštěstí pro hru, dosud ne úplně kompletní). Tahle firma předtím spáchala adventury Gooka 2: Záhada Janatrisu nebo nedávné Žhavé léto 3 a půl, takže člověk nemusí být jasnovidec, aby správně uhodnul, že i jejich novinka poběží na technologii CPAL3D. Dle slov autorů disponuje všemi vychytávkami a moderními efekty, které by špičková soudobá hra měla mít.


Po pouhém jednom roku vývoje, což je poměrně krátká doba pro takovou hru obsahující všechny výše popsané prvky, přijde Ro(c)k Podvraťáků na vaše PC přesně 1. listopadu 2006. Čili ve stejný den, kdy se začne promítat film. Koncovou cenu zatím stanovenou nemá (nebyla by od věci třeba 50% sleva pro návštěvníky kina :), ani ohlášeného vydavatele. Nicméně s jeho nalezením a souvisejícími činnostmi tvůrcům pomáhá sdružení IDEA Games. Do budoucna se každopádně počítá s vydáním hry i v zahraničí (čemuž jsou předem přizpůsobeny i některé vlastnosti hry), protože jedině tamním prodejem se dají vydělat nějaké větší peníze.

Související články: Novinky, Vše o filmu Ro(c)k Podvraťáků na Tiscali DoKina

 
jd
autorovi je 27 let, na TISCALI Games pracuje hlavně jako šéfredaktor, novinkář a editor sedmým rokem; nejraději má akční, závodní a fotbalové hry (ač na ně většinou nemá čas); neobejde se bez kvalitní (psy)trance/progressive/ambient hudby, relaxuje při procházkách s labradorem, squashi, cestování, lyžování a na tanečních párty

 
 
jd
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.