zavřít

Return to Oz - návrat American McGee

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na HomeLAN se objevil rozhovor s American McGee, jehož jméno by vám mohlo být povědomé z rok staré dobré hry American McGee's Alice.

Přestože hra měla dobrý ohlas a dostávala slušné hodnocení (viz i naše recenze), došlo v dubnu k rozpadu celého týmu Rogue Entertainment z důvodu zrušení konverze hry pro PS2 i Xbox. Přitom sám McGee v rozhovoru uvádí, že předělat Alice na tyto konzole by nebyl žádný problém ani z hlediska technického, natož finančního (Alice měla být původně určená právě pro konzole). Každopádně po rozpadu Rogue se objevily fámy, že ve skutečnosti tajně pracují na Counter-Strike 2 (viz naše news). Pravda však je jiná - McGee se spojil s bývalým designérem id Software Davem Taylorem a založili vlastní vývojářský tým nazvaný Carbon 6 Entertainment. V jeho rámci se již připravují první hry jak na GBA, tak pro PC. Prvním projektem pro PC je hra Return to Oz, jejíž vydání se plánuje na rok 2003 a o níž toho zatím není příliš známo. Kromě toho je ve přípravě i film Alice, jehož vývoj se teď ale z neznámých důvodů zastavil. My můžeme být rádi, že se American McGee vrátil k vývoji her a doufat, že nás ještě obšťastní dalšími skvělými hrami.

leon

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.