zavřít

Restaurant Tycoon - hra s jídlem

Windows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Restaurant Tycoon bude tycoonovkou v tom pravém slova smyslu.

zdroj: Archiv

I když zde nepůjde o žádný zábavní park a ani zvířátka, nepočítáme-li tedy ta na talíři. Návštěva restaurace může být pro někoho naprosto všední záležitostí. Pro jiného je to spíše příjemné zpestření partnerského života opředené romantikou. Dalšího představa stravování se v místnosti plné lidí děsí k smrti. Vaším úkolem v této hře naštěstí, anebo možná bohužel, nebude testovat kvalitu jídel v městských restauračkách. Vy se naopak budete snažit vybudovat od samého základu takový podnik, který by nalákal co nejvíce lidí, zejména těch bohatých z řad celebrit a politiků a vynesl Vás tak do snových výšin vyšších vrstev. Jak by zhruba mohlo Vaše snažení vypadat ilustrují nové screenshoty v naší galerii nebo starší E3 trailer (7 MB, DivX).

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv
další nové obrázky

I když by se mohlo zdát, že takový druh podnikání je to nejlepší, co může člověka potkat - všude samé jídlo a jedno lepší než druhé, nenechte se zmást. Stejně jako jiné obory, i tento spolu nese spoustu problémů. Nehledě na to, že v každém případě není zrovna jednoduché takový podnik rozjet. Do začátků dostanete pár peněz (už v tomhle se hra dost vymyká reálu, protože kdo by Vám jen tak pro nic za nic dal do začátku prachy na cokoli... ale budiž ;). To Vám bude muset stačit na nalezení vhodného místa, vhodné vyšperkování prostor v rámci možností a najmutí prvních zaměstnanců a ukuchtění své první speciality podniku. Dál už vše bude záviset na Vašich vlohách a štěstí.

Na výběr budete mít z osmi velkých šéfů kuchyně, každého s jedinečnými schopnostmi, znalostmi a dovednostmi; osmi tématicky laděných stylů restaurací a tří typů kuchyní, což vše bude mít velký vliv na strategii hry. Své zaměstnance - kuchaře, číšníky, hostesky i umývače nádobí budete moci vybírat dle svého vkusu a dále také školit. Vaše sféra působnosti se dotkne rovněž zásobování. V rámci konkurenčního boje budete smět provést sem tam nějaký ten špinavý trik, který uškodí dlouholetému rivalovi (obzvlášť účinné je vypuštění švábů do jídla soupeře).

Restaurant Tycoon pochází z dílny Trevora Chana, designéra strategických sérií Capitalism 2 a Seven Kingdoms. Vydavatelem hry bude společnost Phantagram, která se dílo chystá vydat přesně za rok. Zatím se připravuje pouze verze pro PC, ale v plánu je rovněž verze pro Xbox.
zdroj: PR

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.