zavřít

Red Alert 3 - spousta dalších podrobností

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O čem se po přečtení PC Gameru a PC Zone začalo mluvit? O dějišti misí, odlišnosti Japonců, kooperaci v MP či zmrazující helikoptéře.

Pár týdnů po východoevropských časopisech zjistily nové informace o Red Alert 3 ty britské, konkrétně PC Zone a PC Gamer. O čem se nejen ve fanouškovské komunitě začne po přečtení jejich preview mluvit?

 • Každá ze tří singleplayerových kampaní bude mít 8-10 misí. Ta japonská se však odemkne až po dokončení spojenecké a ruské kampaně. Žádné podpůrné frakce (ala C&C3: Kane's Wrath) se zde nevyskytují.
 • Dějištěm misí San Diego, Santa Monica, poloostrov Cape Cod ve státě Massachusetts, Amsterdam, Velikonoční ostrovy, německé město Heidelberg a okolí japonské hory Mount Fuji.
 • Japonci jsou vůbec nejsilnější stranou na vodě, ale na druhou stranu nebudou disponovat tradičním pozemním letištěm (narozdíl od obou soupeřů). Možnost postavení báze na vodě jinak má motivovat hráče k většímu využívání letadel.
 • Flexibilita obojživelných jednotek (přepínání mezi pohybem na souši a na vodě probíhá automaticky) je vykoupena jistými omezeními v palebné síle.
 • V celém Red Alert 3 je méně jednotek obdařených vícenásobnými speciálními schopnostmi než tomu bylo v Command & Conquer 3. Na druhou stranu, každá jednotka má mít nějakou tu hlavní a vedlejší schopnost.
 • Představeny nové jednotky: spojenecká Cryo helikoptéra (dovede zmrazit nepřátele a pak je i zmenšit - inspirace v Duke Nukem 3D?) a apokalyptický tank (doslova do sebe vsaje jednotky magnetem), ruští pěšáci (mohou házet molotovy koktejly), ponorka Stingray (jejím sekundárním módem je elektrická rána) a polární medvědi. Chybět samozřejmě nebude ani Tanya.
 • Okénko v rohu obrazovky ukáže aktuální stav umělé inteligence a umožňuje dát čtyři příkazy: útočit/bránit nějakou jednotku nebo lokaci, zastavit a pomozte mi.
 • Hra je ve vývoji delší dobu a záměrem bylo vytvořit co nejdříve všechny jednotky, aby se mohlo začít testovat jejich balancování v multiplayeru, což už nyní probíhá a neodvíjí se přísně pouze od pravidla kámen-nůžky-papír.
 • Příklady využití kooperace v síťové hře: poslání jednotek někam spřáteleným transportem, využití letiště a opravárenského přístavu spřízněné strany. Také budete moci darovat spoluhráči jednotky, ale peníze mu převést nepůjdou.
 • Time Bomb může být v MP chronosférou poslána do nepřítelovy základny a v tu samou chvíli to může udělat on vám.
 • Typické multiplayerové bitvy mají trvat zhruba 20-30 minut.
 • Herní univerza s tibériem nebudou s Red Alert nijak propojena.
 • Poprvé oficiálně zaznělo předpokládané datum vydání: zima (tzn. začátek roku 2009 - zde asi záleží na tom, kdy bude hotovo tématicky podobné Tiberium).
Více o Red Alert 3 pro PC v našem preview a navazujícím článku o specialitách jednotek.
zdroj: fansites, diskusní fóra

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.