Ratchet & Clank Future - nové detaily
zdroj: tisková zpráva

Ratchet & Clank Future - nové detaily

20. 8. 2007 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Ušatý Ratchet a robotický Clank vytahují z rukávu další várku příjemných herních překvapení.

Zajímavě se tvářící počin, mířící exkluzivně na konzoli PS3, byl na stránkách Tiscali již několikrát avizován. Takže dnešní zmínka o hře Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction od Insomniac Games bude v trochu rychlejším tempu. A jedem. Nejprve tolik, že pouze malý robůtek Clank, věrně doprovázející hlavního hrdinu Ratcheta, bude ve hře moci vidět zvláštní rasu nazvanou Zonie. Otázkou je, co se za uvedenou zprávou skrývá za překvapení. Tím rozhodně nebude příběh, který totiž znovu odstartuje volání kapitána Quarka o pomoc, jenž naše duo hrdinů posléze protáhne rozličnými světy, fůrou miniher, skrze spektakulární střety vesmírných plavidel a samozřejmě hlavně v klasickém mixu third-person akce a plošinovky s bohatou nadílkou unikátních zbraní a propriet. Kterých tu má být na 23 originálně destruktivních kusů…

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

K vylepšování zbraní (čemuž se děje za nasbírané peníze) dochází na speciálním plánu na způsob tomu viděném ve Final Fantasy X, přičemž můžete klasicky zvyšovat např. množství nábojů či účinnost. Mezi novými, neotřelými vynálezy ve vašem držení bude např. gelanator vystřelující zelené kostky, po nichž lze vyskákat do prvotně nepřístupných lokalit. Ovšem pozor, i tady platí limit v podobě omezené munice. Cestu tímhle dobrodružstvím pomůže narýsovat také geo-laser, který skrze jisté objekty překážející v obraze může vyřezat tolik žádanou pěšinku, čemuž se děje v jakési minihře za cizelérského naklánění Sixaxis padu. Kterýžto přijde vhod ještě při plachtění Ratcheta vzduchem za využití robo-wings. Kdyžtak se podívejte na Batmana, jestli vám to není úplně jasné. S tímhle nepřímo souvisí i zmínka o hodně povedených pohybových animacích, efektech, souvisejících kupř. s momentem, kdy vás nějaký protivník trefí, nebo s tančením. Ať již za pomoci zbraně groovinator, jež k uvedené činnosti přiměje zasaženého soupeře, nebo v rámci tančících miniher.

Hra sází na rozmanitost herní náplně a různorodost světů, mezi nimiž nechybí ani návštěva Jurského parku s velkými dinosaury, stejně jako puzzle. Na velmi kvalitně a vstřícně řešené ovládání. Na působivou audiovizuální stránku. Humor a s ním spojenou nadsázku. Pořád mi sice není jasné, jak to vlastně bude s případnou multiplayerovou položkou, ale mám takové podezření, že single část hráče snad ani nemůže zklamat. 23. října budeme ovšem všichni chytřejší, potažmo spokojenější, třeba už jenom z důvodu, že tento žánr zatím na PS3 citelně absentuje.
zdroj: GameSpot

mart

Nejnovější články