Ratchet and Clank Future: A Crack in Time
zdroj: Archiv

Ratchet and Clank Future: A Crack in Time

5. 6. 2009 12:12 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Další příjemný mix plošinovky a střílečky navazující na Tools of Destruction. V čem bude jiný?

Zvětšit zdroj: Archiv Další dobrodružství sympatické dvojice hrdinů z dílen Insomniac Games se objeví letos na podzim na PS3 trhu, aby pokračovalo tam, kde předchozí díl v Tools of Destruction, resp. Quest for Booty, skončil. Tzn., že stále potrvá rozdělení obou dříve nerozlučných hlavních postav, ušatého Ratcheta a maličkého robota Clanka, za něž máte hrát v A Crack in Time na přeskáčku. Pochopitelně, že každé hraní nabídne zcela odlišný herní zážitek.

V případě Ratcheta na vás čekají údajně nelineární levely a nové zbraně a propriety, jako jsou levitující botky, umožňující hodně čiperné skákání a nesmírně rychlé cestování po krajině, kde vás z míry nevyvedou ani velká terénní převýšení. Mezi zbraněmi bude zase k vidění např. Sonic Eruptor, což má být dosti specifická zbraň s podivným organismem namísto hlavně. Při jejím použití se na obrazovce pravidelně plní a zase vyprazdňuje speciální ukazatel, pokud se dokážete trefit do správného momentu, vyvoláte zničující akustickou vlnu :)

zdroj: Archiv


Ratchet and Clank A Crack in Time gameplay video

Za pozornost dále stojí, že Ratchetovi tu bude asistovat nová postava jménem Alister, disponující oboustranným energetickým hasákem, tedy silnější obdobou Ratchetovy základní zbraně na blízko. Otázkou zůstává, jestli si za tuhle figuru budeme moci ve hře někde/ někdy zahrát? Každopádně zase se připravte na umný mix plošinovkovitého křepčení a third-person střílečky s funkcí automatického zacílení nejbližší hrozby.

Naproti tomu Clank se bude držet více u zdi, tady vás podle všeho nečeká tak pestrá a svižná směsice nápadů a akce. Malý robot bude opět disponovat schopností ovládnout čas, která jeho osobu konfrontuje s vlastní minulostí. Koneckonců tvůrci avizují, že tady obě postavy mají nalézt skrytou pravdu o svém původu, potažmo o svých osudech. Můžete však vzít jed na to, že tomuhle na první pohled vážnému tématu nebude chybět obvyklá nadsázka a humor. Absentovat však asi zase bude online multiplayer.

Hra Ratchet and Clank Future: A Crack in Time vyjde letos na podzim exkluzivně na konzoli PS3.
zdroj: IGN, GT

mart&jd

Nejnovější články