zavřít

Rainbow Six - Raven Shield: Athena Sword

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Milánské vývojářské studio společnosti Ubisoft má nyní plné ruce práce s novým pokračováním série Rainbow Six - prvním datadiskem pro Raven Shield pojmenovaným Athena Sword.

Dokončení a vydání tohoto projektu je již v dohlednu. Podle dnešního interview na HomeLANu se hra v současné době nachází ve fázi finálního testování a odstraňování chyb. Vše probíhá tak, aby mohla být vypuštěna hned někdy na začátku září. Pokud jde o různé náznaky týkající se druhého datadisku nebo dokonce čtvrtého titulu v řadě Rainbow Six, nemají se vývojáři zatím k tomu, aby se s fanoušky podělili o nějaké informace.

Hlavním cílem tvůrců při vývoji Athena Sword je přinést hráčům nový vylepšený obsah. Už od samého počátku prý měli v plánu udělat jednu zcela novou velkou kampaň s prostředím hodně odlišným od původního titulu (pročež si také vybrali právě oblast Středomoří), několik působivých multiplayerových levelů a navíc i pár nových multiplayerových herních módů. Výsledkem je, že každý z levelů hry (celkem 19 nových) si budete moci zahrát ve 13 herních módech. Příběh Athena Sword prostě navazuje na Raven Shield. Nepřátelé jsou stále stejní - starý dobrý Guttierrez, jenž nyní ovládá své lidi z vězení. To, oč mu jde, jsou chemické zbraně, což je také ústřední motiv celého děje. Na konci se bude postrádat už jen jedna. Bude to mise s krycím názvem Athena Sword.

Single player kampaň bude složena z osmi nových misí. Některé z nich se budou odehrávat v Itálii (Miláně a Palermu), dvě vás zavedou do Monte Carla v Monaku, podíváte se i do Dubrovníku v Chorvatsku a také Atén. Osaháte si i několik nových zbraní - 3KA4; OTs-14 Groza; lehký kulomet GM240G; revolver 93R; odstřelovací puška SL8-2; Sub Spectre M4; M4 Super 90. Jak již bylo naznačeno, multiplayer bude vedle nových misí vybaven několika novými herními módy. Konkrétně budou čtyři - "Adversarial Terrorist Hunt", "Adversarial Scattered Hunt", "Capture the Enemy", "Kamikaze". Single player pouze jedním, zvaným "Countdown", v němž se budete muset pokusit dokončit mise v daném časovém limitu.

Vedle teroristů a rukojmích ve hře narazíte i na řadu civilistů a také NPC italských policistů. Ve dvou levelech budete muset zvládnou nový úkol spočívající v zneškodnění časované bomby. Co se týče grafiky, budete si moci všimnout větších textur sejmutých ze skutečných staveb. Např. hned v prvním levelu se podíváte do skutečného milánského kostela, v němž tvůrci nejdříve pořídili velice kvalitní fotografie, které pak použili jako podklady pro hru. Výsledek je prý úžasný, ale to objektivně posoudíme až v naší recenzi. Mimochodem, dnes také vyšly první obrázky z verze Rainbow Six 3 pro Xbox.

zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

 • hra NBA 2K20 (PS4)

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  1799 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra Wreckfest

  Pravidla jsou od toho, aby se porušovala a tak ve ...

  1599 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.