zavřít

Puzzle adventura Rime vyjde na konci května, na Switch bude dražší

PlayStation 4 Windows Xbox One Switch

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Chystaná puzzle adventura Rime potvrzuje své dříve naznačené datum vydání. To vývojáři už dříve stanovili na květen a dnes ho upřesnili na 26. května. V ten den si budete moct Rime pořídit na PC (Windows), PlayStation 4 a Xbox One. S vydáním na Nintendo Switch se pořád také počítá, jen to bude o něco později.

Rime vás na PC, PS4 a Xbox One vyjde na 35 eur a není nezajímavé, že verze hry pro Switch bude o deset eur dražší. O tom, proč si budou muset majitelé Nintendo Switch za identickou verzi hry připlatit deset eur navíc, tisková zpráva vůbec nemluví. Tvůrci se také o žádném rozšíření nebo vylepšení verze pro Switch nikde nezmiňují.

Spoluvydavatele hry Gray Box se ale na podivný rozdíl cen dotázal Polygon a dostal následující a poměrně nestandardní odpověď: "Ceny našich produktů nastavujeme podle nákladů na vývoj a výrobu pro každou platformu."

Připomeňme, že Rime je singleplayerová puzzle adventura o objevování zajímavého a stylizovaného světa. Nepůjde přitom jen o více či méně klasické enviromentální puzzly, ale často budete manipulovat vedle prostředí i se světlem, zvukem, perspektivou, a dokonce i časem.

Rime se na nějaký čas zasekla ve vývoji a nebylo o ní ani vidu, ani slechu. Po několika letech se ale objevila a nedávno se nám znovu představila nikoliv jako PS4 exkluzivní, ale jako multiplatformní puzzle adventura. V galerii na kartě hry se ještě můžete podívat na několik nově vydaných obrázků.

Tagy: puzzle adventura explorativní adventura

Zdroje: tisková zpráva,Polygon

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.