zavřít

První informace o Z2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pamětníci si určitě vybaví první díl hry Z od Bitmap Brothers, která vyšla v roce 1996 a sklidila celkem solidní úspěch, mj.

také díky propracovanému AI jednotek. Jednalo se o originální akční strategii, ve které bylo vaším cílem obsadit v barvách červených nebo modrých co nejvíce teritorií na mapě. Podle velikosti zabraného území jste mohli vyrábět jednotky a vozidla v továrnách, přičemž nepříteli stačilo dobít vlajku a zrovna vyráběná jednotka se pak okamžitě stala jeho. Více než nějaké strategické myšlení tedy v Z rozhodovala spíš hbitá myš a čistá podložka, ale i přesto se jednalo o výbornou zábavu, nejen díky efektům při zabití jednotek. No a právě včera byly uveřejněny první obrázky a informace o pokračování Z2, které bude fungovat na stejném principu, ale vše bude samozřejmě v novém 3D enginu přes Direct3D nebo Glide.


Londýnští Bitmap Brothers se v rozhovoru pro Avault nechali slyšet, že kromě modelu obsazování území bude ve dvojce i těžba surovin. Nedokážu si moc dobře představit, jak to půjde všechno stihnout, v jedničce to ještě šlo jakžtakž zvládnout díky přehlednému 2D výhledu na mapu. Kromě pozemních sil v podobě dobře známých robotů se ve hře objeví i vodní a letecké jednotky. A na závěr jako tradičně datum vydání - to bylo sice stanoveno na zimu 2001, ale po zkušenostech se skoro dvouletým odkládáním prvního dílu si troufám tipovat, že Z2 si nezahrajeme dříve než v létě příštího roku.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.