První informace o Jagged Alliance 3D
zdroj: tisková zpráva

První informace o Jagged Alliance 3D

12. 6. 2004 14:14 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Nedávno jsme vás v krátkých zprávách informovali o tom, že společnost Strategy First podepsala s ruskými vývojáři Mist Land (resp.

s vydavatelem Game Factory Interactive) smlouvu o vývoji taktických strategií Jagged Alliance 3, Jagged Alliance 3D a také fantasy Disciples III. Práce na všech třech projektech už údajně začaly, žádné oficiální termíny vydání ale zatím nebyly stanoveny. Podle prvních informací by Jagged Alliance 3D mělo využít vylepšený grafický engine z chystané vojenské simulace Alfa: Antiterror, avšak umělá inteligence z žádného jiného projektu převzata nebude a Mist Land ji vyvine sám od nuly.

Enginem ale spojitost nekončí, vedoucím projektu JA3D/JA3 se totiž stane Yaroslav Astakhov, tedy člověk, který řídí i práce na Alfa: Antiterror. Slíbeno je rozšíření možností pohybu, střelby a krytí a také více silnějších zbraní oproti minulým dílům Jagged Alliance, i když prý rozhodně nepůjde o kousky z žánru sci-fi. Celkově se chtějí tvůrci při vývoji zaměřit hlavně na zábavnost a vizuální podobu hry, takže se dá počítat, že tyto pokračování už nebudou tolik orientována na hardcore hráče jako například březnový přídavek Jagged Alliance 2: Wildfire. Pokud vás děsí představa, že by se herní systém, tak jak jej předvedlo cyberpunkové RPG Paradise Cracked od stejných autorů, měl odrazit i v JA3D, nemusíte se obávat. Mist Land chce tentokrát tuto oblast zpracovat klasicky na tahy.

zdroj: Avault, RPGCodex

kate

Nejnovější články