zavřít

Proti stometrové příšeře z Resistance 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tlapou zničí letadlo a s vámi hodí přes půlku města, ale jak se jí v zatím nejchytlavější scéně z celé hry ubráníte? + VIDEO

První zmínka o téhle přerostlé bestii padla již před časem v papírovém časopise GamePro, teprev v rámci své včerejší E3 konference však Sony ukázali souboj s jedním z hlavních bossů střílečky Resistance 2, totiž více než devadesátimetrovou příšerou. Alespoň co si matně vybavuji, nic takhle velkého tu opravdu ještě nebylo, a i když bych si dovedl představit bitvu trochu propracovanější nebo alespoň lepšího předváděče, pořád jde dle mého o to nejlepší, co bylo ze hry prozatím k vidění. A to vzhledem k našim již patnácti článkům už něco znamená, ne?

Nathan Hale v rukou drží raketomet a bezbranně pozoruje, jak se mezi mrakodrapy pohybuje něco obrovského. Má to sice tlamu větší, než je betonová základna okolních mrakodrapů, ale rysy obličeje se to jasně podobá Chimeře, a ostatně i kdyby ne, nemůžeme přece v Chicagu nechat chodit bestii, která si v ničem nezadá se Sears Tower. Městská policie by mohla varovat: "Občané, nestřílejte po návštěvnících z vesmíru, mohli byste odstartovat mezihvězdný konflikt!" Ale o tom už bylo stejně dávno rozhodnuto, vesmírný sliz si přijel matičku Zemi podrobit a Nathanu Haleovi nezbývá, než nabít a vystřelit.


Ještě než se na něj obluda vhrne, stihne tlapou rozmáčknout okolo prolétající stíhačku. Následuje pokoření Guinessova rekordu v dosažení stometrové výšky během jediné vteřiny, totiž to když vás bestie uchopí do pařátů a pořádně si vás prohlédne. Jenže vzápětí Nathanovi nějak dojde, že tímhle pohledem člověk kontroluje, jestli zrovna omylem nesní červivou meruňku, a jediné štěstí, že stíhá rychle zareagovat a když už má nestvůra otevřenou tlamu, posílá Hale do jejích útrob rychlou raketu.

Ale tím to zdaleka nekončí: projektil sice nemá šanci obludě ublížit, ale alespoň ji vyprovokuje natolik, že ta se rozčílí a mrskne s vámi vzduchem. Za letu si na okamžik užijete panoramatický pohled na okolní město, fotografové by záviděli, načež se chvíli motáte v další budově, než vyběhne tena střechu, koutkem oka pozoruje, kterak se vás potvora už nemůže dočkat.

Útěk po kovové konstrukci mezi dvěma mrakodrapy je možná tou nejvíc epickou scénou, kterou se autorům dosud podařilo předvést, nemluvě o nebezpečí pádu z téhle výšky. Co, proč že strašíme? Však se podívejte sami: copak tuhle bestii zastaví nějaký kovový můstek?


Resistance 2 - E3 2008 záběry z bitvy se stometrovou příšerou

Zbývá jediná a poslední otázka: do jaké míry je tohle celé naskriptované. Nedovedu si totiž představit, že by vývojáři vyrukovali s rozlehlým městem plným mrakodrapů, do nichž vás tahle bestie jakoby náhodou odhodí a pokaždé skončíte někde jinde. Ne, to určitě ne. Čili scéna je to sice velkolepá, ale kdo ví, jestli se její předčasnou demonstrací vývojáři zbytečně nepřipravili o trumf. Anebo jich mají v rukávu ještě dvakrát tolik, jak zbožně doufají fanoušci?

Resistance 2 vyjde na podzim pro PS3 - více v posledních článcích.
zdroj: Gamersyde

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.