Project IGI 2 odhalen
zdroj: Archiv

Project IGI 2 odhalen

1. 11. 2001 13:39 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Možná si vzpomenete na docela slušnou akční hru Project IGI, která se objevila na sklonku loňského roku a měla určité předpoklady soutěžit i o nejlepší akční hru roku.

To by ovšem musela jít ukládat pozice během hraní a především by musela být podstatně lepší umělá inteligence nepřátel. Z těchto důvodů ji beru pouze jako docela slušnou hru, u které nebyl plně využit její potenciál. Toho si jsou asi vědomi i její tvůrci z firmy Innerloop a dnes odtajnili první informace o jejím pokračování pod očekávaným názvem Project IGI 2. V ní se opět vžijete do role Davida Jonese, bývalého elitního příslušníka SAS, který bude opět působit v tajné organizaci IGI. Děj hry bude zhruba navazovat na Project IGI jedničku a Jones objede celý svět (Rusko, Libye, Čína atd.) s cílem zničit černý obchod se zbraněmi. Dostane se tak do vojenských táborů, přístavů či tajných základen.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
další nové obrázky

O nedostatcích v umělé inteligenci původní hry jsem se již zmiňoval. Pro pokračování slibují autoři naprosto novou AI s prvky skutečné vojenské taktiky. Nepřátelé by pak měli tvořit skupinky a formace podobně, jako to známe z Operation Flashpoint. Poslední neznámou tak zůstává, zda tentokrát půjde ukládat hru. Jak se zdá, je na toto rozhodnutí ještě brzo. Za ideální řešení bych považoval možnost jednoho uložení během mise (opět jako ve Flashpointu). Už nyní je ovšem jasné, že si ve hře neužijete jízdy v různých vozidlech, jako tomu bude například u Soldier of Fortune 2 nebo Mobile Forces.

Na výsledek si počkáme nejméně do druhého čtvrtletí příštího roku, kdy by měl být Project IGI 2 dokončen pod patronací Codemasters (zajímavé je, že jedničku vydal konkurenční Eidos). Kompletní tiskovou zprávu v angličtině naleznete u nás zde.
zdroj: CVG& PR zdroj: Archiv

leon+jd

Nejnovější články