Máte námět či připomínku? Napište nám
Probuďte diskotéku v This is Vegas
zdroj: Archiv
Preview

Probuďte diskotéku v This is Vegas

19. 4. 2008 13:13 | autor: Redakce Games.cz |

Vy to dokážete: tanečními kreacemi na parketu, záskokem za barmana či stříkáním v soutěži Miss mokré tričko. + VIDEO

Z tento týden představeného line-upu vydavatele Midway asi nejvíce zazářilo "GTAčko ve Vegas", nejen proto, že se press-event Gamers Day pořádal právě ve městě hříchu. Od ostatních third-person akcí v otevřeném světě se liší čtyřmi základními složkami (kasína, závody, souboje, párty - viz preview) a, dle slov producenta, detailně propracovanými interiéry naplněnými až po okraj hratelností. Pokud budou všechny tak "cheesy" (marně hledám lépe sednoucí výraz v češtině), jako demonstrovaný level na diskotéce, myslím, že to přesně vystihl kolega s komentářem: "Nevím, jestli se mám smát nebo brečet".

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Přijdete do věrně ztvárněného nočního klubu, kde vás nešťastná DJka před znuděným postávajícím publikem požádá, abyste to tam trochu oživil. Toho lze dosáhnout vícero způsoby, resp. mini-hrami, za jejichž zvládnutí v časovém limitu jste postupně odměňováni body (např. 1000 party points za 10 minut). Nejatraktivnější se zdá být tancování, kdy musíte namačkat klávesy v určeném pořadí pro vykonání různých pohybů. Vaše výborně animované odvázání se naláká na parket další návštěvníky, s nimiž můžete provádět i skupinové kreace (tady se už všichni hýbou moc zrychleně a jak přes kopírák, chtělo by to něco jako třeba u pohybu armád v Total War). Tvůrci zdůrazňují, že tu máte přímý vliv na své okolí.

Po chvíli je začne otravovat nějaká lůza, za jejíž přítomnosti vám body naskakují pomaleji. Proto ji musíte stranou zmlátit v naprosto nezáživném pěstním souboji (snad žádný rozdíl od The Suffering před čtyřmi lety), zakončeném knockoutem, což zlepší vaši pověst. Naopak ji sníží, když to přeženete s pitím, poblijete se (proč to také neodečítá body?) a zmateně se potácíte klubem za rozmazaného vidění, strkajíce do ostatních, čehož se zbavíte až ulevením si na toaletách. Tato část je rovněž realizována a vymyšlena nápaditě.

zdroj: Archiv


This is Vegas club walkthru video

Další minihrou je záskok za barmana. Stoupnete si za pult a musíte obsloužit všechny nervózní zájemce o pití nebo zapálení cigarety, než jim nad hlavou vyprší krátký časový limit. Koho nestihnete, ten naštvaně odejde či mu omylem zapálíte vlasy a skončí to odečtem bodů. Vrcholem lacinosti pak je bonusová minihra "Mokré tričko", v níž stříkáte vodu na chichotající se a vlnící se dívky, než jsou hotové, čímž se tady myslí naplnění ikony trička. Implementaci něčeho typu Havok Cloth zde nečekejte, textura se jen obarví (hru pohání silně upravený Unreal Engine 3). Vážně zábavný a hluboký herní zážitek, tohleto držení tlačítka na gamepadu dvacet vteřin v kuse při směřování kurzoru na jedno místo.

Zvětšit zdroj: Archiv Ale co, prvotní úkol je splněn, diskotéka nyní díky vám žije a DJka nadšeně zvolá "Dííííky, zachránil jsi mě, baby". Jakkoli je simulace nočního klubu velmi realistická a související herní možnosti různorodé, nevím, jestli to někoho může bavit hrát déle než osm minut, co trvá video, v němž tvůrci netakticky úplně vše vyzradili dopředu (ale to je jiná story). Tato část hry v klubu navíc má být komplexnější než soubojové a gamblerské pasáže.

This is Vegas pro PC, PS3 a X360 teď bylo odloženo z podzimu na začátek příštího roku - více v předešlém zpravodajství.
zdroj: VE, vlastní

jd

Nejnovější články