zavřít

Přiblížení akčního Ninja Blade

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hodlá se odlišit především interaktivními filmečky, evokujícími zážitek jako z kina.

Tomu, že Ninja Blade, připravovaný titul od From Software, bude velmi podobně laděná hra jako Ninja Gaiden, nasvědčuje už fakt, že mají stejného hlavního designera. A podle nejnovějších informací od novinářů, kteří měli možnost zahrát si hratelnou verzi v Tokiu, to pak vypadá, že společného toho budou mít ještě víc. Adrenalinový boj, složitá komba, střídání mnoha zákeřných zbraní (v čele s dvojitými vrhacími čepelemi) atd – to všechno nás nejspíš jen stěží překvapí. Je tu však něco, čím se chce Ninja Blade lišit...


To něco je filmové ladění. Klasické hack&slash sekvence často vystřídají filmečky, které nabídnou interaktivní prvky. Nečekejte samozřejmě nic světoborného, hra po vás prostě bude každou chvíli chtít zmáčknout akční tlačítko, a to tak, aby bylo načasování co možná nejpřesnější. Pakliže se vám to povede, získáte ocenění „Perfect“, v opačném případě se vám může docela dobře stát, že budete odměněni nápisem Game Over. A to zvláště při soubojích s tuhými bossy (jako např. velkými zmutovanými pavouky).

Něco takového může znít poměrně jednoduše, citelně ale přituhne ve chvíli, kdy se filmeček odehrává během volného pádu z letadla. Samotní novináři si navíc stěžují, že stisknout akční tlačítko v pravý čas je mnohdy až nadlidský úkol, neboť vás nic předem nevaruje, máte jen zlomek sekundy a i systém se zdá, že nereaguje, jak by měl.


Ninja Blade - 12 minut hraní na TGS '08 (120 MB stream)

Hra se navíc potýká i s občasným kolísáním framerate, což kazí jinak velmi pohlednou grafiku. Nepřátelé, nazývaní „Carriers“ (dá se přeložit jako „Přenašeči“), vypadají nápaditě a dostatečně nechutně, je tedy škoda, že ve větším počtu způsobují pokles výkonu. Všechna negativa se však jistě dají vychytat – autoři na to ostatně mají ještě dostatek času.

Ninja Blade vyjde pro Xbox 360 začátkem roku 2009 – více v oznámení.
zdroj: IGN

campercz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.