zavřít

Preview námořních bitev Empire Total War

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O počasí, vlivu rozbouřeného moře na střelbu či narážení do nepřátelských lodí. + OBRÁZKY

Pokud se těšíte na nástupce slavné strategické série Empire: Total War od Creative Assembly, připravili jsme pro vás kromě dvou nových screenshotů a pětice artworků také výtah z mnohastránkového Q&A s vývojaři a jejich deníčku, tentokrát zaměřeného čistě na námořní bitvy:

  • Stavba lodě zdaleka nebude spočívat v jediném kliknutí: půjde o dlouholetý a finančně obrovsky náročný proces (viz skutečná HMS Victory, jejíž stavba trvala 6 let).
  • Na jednoho hráče připadne maximálně 20 lodí, nutno však brát v úvahu, že každá bude střílet z obou boků/z každé budete moci provést invazi na nepřátelskou palubu.
  • Několik druhů počasí na moři: mlha/mizerná viditelnost, déšť, sníh, bouře apod.
  • Poškozená horní část trupu za příznivého počasí lodi neublíží, zato v bouři se bárka bude houpat a naklánět dle větrnostních podmínek a tím pádem případně nabírat vodu.
  • Správné zamíření kanónů ještě nutně nebude znamenat zásah - bude totiž stačit, aby se loď ve chvíli výstřelu jemně zhoupla na vlně a dělové koule mohou snadno letět jinudy.
  • V nejhorším případě bude možné do protivníka narazit, což se však nedoporučuje, protože válečné lodě 18. století nebyly pro podobné střety stavěné (a kolikrát způsobíte větší poškození vlastnímu trupu).
  • Na moři též obchodníci, které budou podobně jako špatně vyzbrojené přístavy náhodně přepadat piráti. Nebezpečné obchodní cesty bude potřeba chránit, tzn. s každým cennějším nákladem vypravit armádu pro ochranu.
  • Z potápějících se šalup budou někteří námořníci skákat do moře (i přes hrozbu žraloků, na nichž již pracují designéři), zatímco jiní (nejspíš kapitáni) zůstanou až do poslední chvíle s lodí.
  • Dobyté lodě bude možné přidat do flotily, naopak poškozené půjde opravit jen ve vlastních přístavech (= ne v neutrálních).
  • Nejlepší posádky a lodě se vyplatí si hýčkat, protože z každého boje si odnesou cenné zkušenosti.
Empire: Total War vyjde na podzim pro PC - více v našem předchozím zpravodajství:

Absolutismus i republika v Empire Total War  [24.10.2007 19:19 - levis]
Detailní náhled na revoluci v Empire Total War  [14.9.2007 00:01 - levis]
Empire Total War s námořními bitvami  [22.8.2007 10:10 - jd]
zdroj: ofic. web, diskusní fóra, vývojářské deníčky, Q&A, CVG

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.