zavřít

Přepracované schéma Top Spin 3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Proč se budou i zkušení matadoři divit, až tady vezmou tenisovou raketu do ruky?

Ačkoliv tenisový simulátor Top Spin 3 od 2K Sports v lecčem naváže na předchozí díly, když ho poprvé vezmete do ruky, nejspíš se budete pořádně divit. Základ zůstává stejný, tzn. co nejlépe načasovat odpal, ale kvůli zbrusu novému ovládacímu schématu bude i zkušeným matadorům chvíli trvat, než se s hrou sblíží.

Podobně jako ve dvojce poslouží každé tlačítko na ovladači pro jeden druh úderu, ale tentokrát nebude stačit jen zmáčknout, nýbrž odpálení správně načasovat přidržením tlačítka co nejdéle a jeho následným vypuštěním teprve ve chvíli, kdy vám míček přistane na raketě. Čím déle budete tlačítko držet stisknuté, tím silnější bude váš odpal: pokud to naopak přeženete, pinknete do míčku mimo balanc a nakonec budete ještě rádi, když vůbec přeletí síť.


Realističtěji bude působit též pohyb hráčů a rozhodné okamžiky, kdy si všimnou letu míčku nebo se budou rozhodovat, kterým směrem se rozběhnout. Mimochodem, právě časté běhání se také podepíše na kondičce tenistů: hráči se budou postupně unavovat, přičemž spadne-li ukazatel jejich výdrže pod přijatelnou hranici, začnou se příliš potit, mračit se a samozřejmě reagovat pomaleji.

Chybět nebude ani síťová stránka hry v podobě online turnajů, pořádaných vždy na dva týdny. Po této době se nejlepší hráč vyhlásí světovým šampiónem v Top Spin a statistiky se na další dva týdny resetují, než korunu převezme jiný virtuální tenista. Existuje-li způsob, jak shrnout celkové dojmy ze hry, pak snad, že Top Spin 3 má určitě ambice překonat svého předchůdce. Bude to však za cenu delšího učení se systému ovládání a trpělivosti, než se vám hra dostane pod kůži.

Top Spin 3 vyjde 19. května pro X360, PS3, Wii a DS - více v předchozích článcích.
zdroj: Gamespot

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.