Představení Shaun White Snowboarding
zdroj: tisková zpráva

Představení Shaun White Snowboarding

28. 5. 2008 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Držitel zlata z Turína zaštítil nečekaně propracované sjíždění v údolích na enginu Assassins Creed.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Držitel zlata z olympiády v Turíně, snowboardista Shaun White, byl minulou zimu osloven UbiSoftem, aby se stal tváří jeho nové sportovní hry. Ta má být takovým Tony Hawkem na sněhu a odpovědí na série Amped / SSX Blur od konkurenčních vydavatelů. Dnes byla oficiálně přiblížena veřejnosti na prvních obrázcích i krátkém teaser videu. Jmenuje se Shaun White Snowboarding, vzniká pro PC, PS3 a X360 pro vydání v zimě 2009. Přípravy zabraly krapet více času, ale bude stát za to, neboť hlavními lákadly hry běžící kupodivu na enginu Assassins Creed se stanou:

  • Persistentní horská údolí se svobodou pohybu a konání, kde se neustále vyskytuje 16-32 postav (živých nebo počítačových), jež můžete kdykoli vyzvat k multiplayerové soutěži (ala Test Drive Unlimited/Burnout Paradise) nebo se vrhnout na singleplayerové zážitky, po nichž se vrátíte zpátky do rozlehlého herního světa ve stavu, v němž jste ho předtím opustili.
  • Čtvery hory, mezi nimi Aljaška, Park City a Japonsko, přičemž každé budou složeny z tří oblastí, nabízejících značně rozdílné výzvy a vyžadujících jiný styl sjíždění: např. v kaňonu, ve snow-parku nebo při kličkování mezi lyžaři a překážkami v lese s tisíci stromy viditelnými z vrcholu. Tak jako ve skutečnosti má být největší zábavou objevování vlastních tras a skokánků, přičemž na ty oblíbené se půjde rychle teleportovat přes checkpointy.
Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
  • Snaha o realistickou simulaci jízdy na snowboardu (rozdíl oproti arkádovému SSX od EA), jehož jednotlivé druhy se budou chovat odlišně díky propracované fyzice, vlivu gravitace a tření se sněhem, jehož kvalita se na výsledku také podepíše (pomalá jízda v hlubokém, rychlá na upravené sjezdovce atd.).
  • Každý trik a pohyb ve hře nasnímal přímo Shaun White na motion-capture a rozhodně nemáte čekat, že budete všechno umět hned od začátku - zlepšování bude postupné, pomalé a založené na dovednostech. Prkno také v určitých místech sundáte (že by hospůdky či uplácání sněhuláka?).
  • Dění pozorované inteligentní dynamickou kamerou, jejíž úhly pohledu (defaultně third-person) se automaticky přepínají dle aktuální situace (včetně first-person).

zdroj: Archiv


Shaun White Snowboarding renderovaný teaser
  • Možnost přizpůsobit vzhled postavy a vybavit ji značkovým oblečením a výbavou od sponzorů (skutečné firmy, s nimiž se ještě dojednávají kontrakty).
  • Funkce pro nahrávání jízdy a její sdílení s přáteli online.
Update - hra bude i na Wii, s podporou Balance Boardu + do galerie přidány další obrázky, ty úplně spodní (neširokoúhlé) jsou z Wii verze.
zdroj: IGN

jd

Nejnovější články