zavřít

Představení Banjo Kazooie 3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vedle létání balónem budete stavět vlastní vozidla nebo sbírat kokosy. + TRAILER

Včera jsme nad prvními obrázky z Banjo Kazooie 3: Nuts & Bolts dumali, zda se z plošinovky náhodou nestanou závody. To sice nehrozí, ale vehikly tu mají hrát podstatnou roli. Především si je budete moci celé postavit v jednoduchém editoru, který za vás sám propojí dílky, byť dostupné budou jen jen ty, které jste z celkových šestnácti set během hry našli. K používání editoru prý nebudete potřebovat extra znalosti a snad ani obvykle potřebnou dávku trpělivosti, protože spíš než profesionální nástroj ze závodních her má připomínat stavebnici Lego.


A k čemu to všechno? Představte si třeba, že dostanete za úkol posbírat všechny kokosy na poli. Do nákladního vozu je všechny nenaskládáte, ale proč si nepostavit helikoptéru a na její hák nepověsit barel, do něhož kokosové ořechy snadno pochytáte? Stejně zábavné slibuje být postupné upravování vozidla: na klasickou čtyřkolku časem přidáte vrtuli, díky níž se vehikl bude moci vznést, načež o úroveň dál přimontujete nad sedadla obrovské balóny, vrtuli přesunete na záď a máte celé vznášedlo.

Samotná hra bude zasazena do městečka Showdown Town, prý šestnáctkrát větším než jakákoliv jiná lokace, kterou kdy vývojáři z Rare udělali. Odsud budete začínat úrovně, rozdělené do šesti menších světů. Kupříkladu úvodní level Nutty Acres, který začne animovanou parodií na nechvalně známou americkou soap operu Dallas, vás pošle na palmový ostrůvek. Asi byste čekali průzračnou modrou vodu a pláže, ale opak je pravdou a všechno je tu nějak umělé: tráva je sešitá dohromady obrovskou jehlou a celý ostrov obklopuje obrovská skleněná nádoba..

Již ve starším traileru jste mohli zahlédnout noty: ty budou ve hře fungovat coby měna, za níž si budete mj. kupovat nákresy nových vozidel (zřejmě konstrukční prototypy pro design vlastních letadel, lodí, člunů atd). Ale netřeba se bát, že byste věčně seděli za volantem či v kabině, protože ježdění a létání má být rovnoměrně vyváženo tradičním skákáním po plošinách, chozením po provoze, sbíráním puzzlů atp.


Banjo Kazzoie 3: Nuts & Bolts - nový trailer

Vývojáři také předvedli kusy multiplayeru, ačkoliv zatím nechtějí jednotlivé módy jmenovat či nějak blíže popisovat. Rozhodně se však můžete těšit na netradiční King of the Hill se stále se pohybujícím kruhem, v němž se obě postavy snaží zůstat (a mohou se pochopitelně navzájem pokusit vyšťouchnout), zápasení sumo s cílem vytlačit toho druhého z ringu nebo konečně i na závody, kde zřejmě vyhraje ten, kdo si složí lepší auto.

Banjo Kazooie 3: Nuts & Bolts vyjde koncem roku pro X360 - více ve včerejším článku.
zdroj: MS Gamers Day, IGN, Gamespot, 1UP, Gamereactor, Gameinformer & diskusní fóra

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.