Představení Aliens vs Predator
zdroj: Archiv

Představení Aliens vs Predator

23. 4. 2009 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Naváže na odkaz legendy z roku 1999, se sólo singleplayerovou kampaní za vetřelce, predátory i mariňáky. + PREMIÉROVÉ SCREENSHOTY

Tak tohle je bomba. Španělský časopis Playmania nečekaně brzy představil (v únoru jen letmo ohlášenou) sci-fi akci Aliens vs. Predator, kterou pro Segu vyvíjí Rebellion. Britské studio naposledy zarazilo Shellshockem 2 (3/10), ale jinak má na kontě Rogue Trooper, Sniper Elite a hlavně staré Aliens vs. Predator.

Právě na odkaz této legendy z roku 1999, z níž si dodnes živě vybavuji adrenalinové lezení po stropě nebo větracími šachtami v kůži vetřelce, chce navázat nová stejnojmenná hra. Tvůrci v tomto kontextu říkají, že narozdíl od předešlých titulů (zejm. AvP pro Jaguar nebo Requiem pro PSP) poprvé nejsou v realizaci svých nápadů omezováni výkonem hardware. V galerii prvních šest obrázků ve vysokém rozlišení:

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

  • Tak jako v předchůdci přítomny všechny tři rasy - vetřelci, predátoři a mariňáci - každá s vlastními unikátními schopnostmi (síla, rychlost, brnění, kamfuláž), které budou fungovat na bázi kámen/nůžky/papír v multiplayeru. Vetřelci budou samozřejmě rychlí a agresivní, devizami lidí se stanou pohybové detektory a pulsní rifle, zatímco predátoři vsadí na high-tech výzbroj.
  • Každá rasa se sólo singleplayerovou kampaní, přičemž historie i cíle každé rasy budou odlišné (včetně pár překvapení) a každá z kampaní se občas protne s příběhy ostatních.
  • Děj se začne odehrávat 30 let po filmu Aliens na nové planetě podobné Zemi, která je delší dobu kolonizována a její atmosféra je již dýchatelná. Během těžby minerálů tam byly nalezeny starodávné rozvaliny, čehož si všmil Weyland Yutani, který proto rozjel pátrání po celé planetě. Nedávno konečně našel objekt svého zájmu, ale nedokáže ho zkrotit...
  • Dějištěm lidské kolonie, opuštěné vesmírné lodě nebo líhně vetřelců.
  • Výbava vojáků inspirována ikonami AvP hry z roku 1999 a svým stylem vše přímo zapadne do filmů od 20th Century Fox.
Hra Aliens vs. Predator vyjde začátkem roku 2010, platformy zatím nejsou upřesněny (jistotou PS3 díky zaměření časopisu Playmania). P.S. neplést tuto novou hru s pozastavenými Aliens Colonial Marines od Gearboxu, odkud je má Sega (spolu se zrušeným Aliens RPG od Obsidianu) přesunout do jiného studia, neb toto prý nedokázalo dostát kvalitě ani termínům.
zdroj: Playmania, CVG

jd

Nejnovější články