Přednosti letošního ročníku F1 2009
zdroj: tisková zpráva

Přednosti letošního ročníku F1 2009

16. 6. 2009 15:15 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Nové formule zohlední speciality aktuální sezóny a nechají vás jezdit kooperativně.

Aktuálně připravované formulové závodění ve hře F1 2009 od Codemasters (dřívější teaser) nemá být žádný "přechodný" ročník, jakkoliv je titul cílený na slabší platformy Wii a PSP. Codies přistupují k nově nabyté licenci údajně velmi zodpovědně a chtějí příznivcům rychlých kol už v tomhle případě nabídnout pokud možno co nejvíce autentický pohled na právě probíhající sezónu F1, ve které dominuje Jenson Button a tým Brawn. Ve hře dostanete k ruce obsáhlé možnosti nastavení chování stroje na trati, počítaje v to i 15 různých asistentů pro řízení (ukazatel ideální jízdní stopy, stupeň poškození, atp.), a alternativu participovat na všech částech té které Velké ceny, do čehož lze zahrnout i samotné testování a kvalifikaci.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Tvůrci sem nějakým dosud blíže nespecifikovaným způsobem hodlají implementovat speciality letošního ročníku - difuzory a KERS (Kinetic Energy Recovery Systems), a pak samozřejmě multiplayer. V případě Wii se počítá s co-opem na rozdělené obrazovce pro týmové závodění v rámci celé sezóny! U PSP se zase mluví o možné účasti čtyř hráčů v ad hoc režimu. Vedle výběru vámi favorizovaného pilota si budete moci předdefinovat svého vlastního jezdce, se kterým si budete moci vyzkoušet např. Challenge mód, sestávající z úkolů jako zajetí nejrychlejší kola nebo vítězství v eliminačním závodě. Na Wii bude podpora volantu a klasického ovladače a možnost přepínání pohledů pro ten hodně atraktivní z kokpitu.

Nicméně první dojmy z prezentace jsou spíše rozpačité, snad se tedy lidem ze Sumo Digital, kteří hru dostali na triko, podaří na podzim přispěchat na trh s akceptovatelným produktem. Připomínám, že je stále řeč o hře F1 2009 určené pro Wii a PSP, až v roce 2010 se chystají licencované formule také pro PC a konzole PS3 a X360. Další info najdete v dřívějším zpravodajství.
zdroj: EG

mart

Nejnovější články