Právě u vás prší? V Madden NFL 08 bude také
zdroj: tisková zpráva

Právě u vás prší? V Madden NFL 08 bude také

31. 5. 2007 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Zavřít ústa všem prudičům, kteří se naváží do pravidelného vydávání nových ročníků sportovních her.

Madden Nfl 08 zdroj: tisková zpráva A zároveň docílit toho, abyste vůbec nemuseli vstávat od počítače/konzole ke zjištění, co se zrovna přihodilo ve skutečných sportovních zápasech či ligách. Takové jsou aktuální plány Electronic Arts, kteří se dohodli s ESPN a televizní stanicí The Weather Channel na spolupráci týkající se Madden NFL 08, jehož hraní má být silně ovlivněno děním v reálném světě. Pokud právě bude na skutečném stadionu Steeler's Heinz Field v Pittsburghu slejvák a vy na tom samém místě budete hrát americký fotbal virtuálně, i do hry se automaticky nastaví odpovídající počasí, čili že má při hraní pršet.

Jiná zajímavá vlastnost se týká samotných sportovců: když se nějaký skutečný fotbalista zraní, bude i jeho videoherní obdoba vyřazena z možnosti zapojit se do zápasu. Viceprezident ESPN Aaron LaBerge tuto vychytávku vysvětlil na následujícím příkladu: "Zlomí-li si váš oblíbený bek nohu, nebudete ho moci do hry postavit až do doby, než se úplně uzdraví, čerpajíc opět z informací o reálné situaci." To samé se bude týkat veškerých statistik například o výkonnosti hráčů, které mají být průběžně aktualizovány dle skutečné formy, i když zde hrozí příliš subjektivní posuzování. Nicméně člověku už začíná docházet, proč EA před pár měsíci organizovali hromadný nábor fanoušků zapálených do aktualizace hráčských databází.

V tuto chvíli ještě není oficiálně zřejmé, zda se tyto originální vychytávky budou týkat i ostatních sportovních her od této firmy (FIFA, NHL, NBA...) nebo jiných států. Co je nám zatím známo, tak co se týká reálného počasí, pravděpodobně nikoliv. Mnohem nadějněji to vypadá s vždy aktuálními soupiskami sportovců, což je jedna ze spekulovaných vlastností (dosud neoznámeného titulu) FIFA 08, kterému se budeme více věnovat zítra.

zdroj: DenverPost

jd

Nejnovější články